ABC Braník - SKHM A

02.10.2016 20:49

Historicky asi první zápas v přeboru bez diváků se odehrál v sobotu odpoledne na Braníku. Pro domácí to byl jeden z trestů za nedohrané utkání v 5. kole se Zličínem. Tento zápas se bude hrát znova v pondělí 26. září od 16:30, rovněž bez účasti diváků. Pro domácí to nebyl jediný smolný prožitek. Během první půle se jim zranil Cvrček, Trávník i Pekárek. Navíc ve 36. minutě inkasovali jediný gól utkání.

První roh zápasu sice patřil domácím, ale pak převzali otěže zápasu hosté. V 6. minutě zatáhl rychlou akci po levé straně Hynek, jeho přihrávku před branku nedokázal zužitkovat Svoboda, když neuvěřitelně branku minul. Za dvě minuty poslal Duka přímý kop jen do zdi a druhý pokus do rukavic golmana Kudláčka.

V 15. minutě se poprvé předvedli domácí a mohl z toho být hned gól. Zleva se do vápna protáhl Cvrček, zpětnou přihrávkou nabil Pekárkovi, který branku přestřelil. Za šest minut pro domácího špílmachra zápas pro zranění kotníku skončil.

V další pasáži zápasu dominovali opět hosté. Jejich přímý kop nakonec Kudláček vyřešil. Po rohovém kopu doutnající požár ve vápna domácí obrana včas uhasila. Vzápětí Kudláček skvěle vyrazil i dělovku Bláhy a poradil si i s dorážkou Doležala. Ve 36. minutě už nestačil na křížnou střelu Hynka, která mu zapadla za pravou tyč - 0:1.

To už domácí hráli bez dalšího zraněného hráče, kanonýra Trávníka. Přesto byli v poslední minutě blízko vyrovnání. Akci začal na levé straně Kodytek, před brankou našel volného Beneše, ten ale pálil jen do brankáře Čápa a dorážka Pechara prosvištěla vysoko nad brankou.

O poločasové přestávce dostali domácí další morovou ránu. Zranění nepustilo do hry třetího hráče Pekárka. Přesto se aktivita Braníka výrazně zvýšila. Blízko gólu byl Habětín, na míč však hlavou před brankou nedosáhl. Několik rychlých kombinací domácí k zakončení nedovedli.

Pak už to byla přehlídka zahozených šancí na obou stranách. Dvakrát nabídl gól svým spoluhráčům Hynek. Ani Doležal, ani Bláha však v jasné pozici trefit branku nedokázali. To samé předvedl na druhé straně po centru Pilíka Mráz. Sám před Čápem poslal míč do oblak.

V 76. minutě si na českou uičku za obranu naběhl Žitný, kličkou se zbavil brankáře Kudláčka a předložil míč před opuštěnou branku Doležalovi, který dokázal nemožné a branku o pořádný kus minul. Pak se vydařenou individuální akcí blýskl střídající Buchner, ale v zakončení na Kudláčka nevyzrál.

Poslední slovo mohli mít domácí. Světlíkovu tečovanou střelu stačil lapit Čáp a pak už se pískal konec.

Braník - Horní Měcholupy 0:1 (0:1)
Branka: 36. Hynek. ŽK: 85. Kodytek - 34. Hynek. Rozhodčí: Šmakal - Kučera, Šimek. Diváků: 0.
Braník: Kudláček - Pilík, Kučera, Rezek, Kodytek - Pechar - Šalanda (67. Kryštof), Pekárek (46. Mráz), Cvrček (21. Světlík), Habětín (60. Ceccarelli) - Trávník (35. Beneš). Trenér: Martin Vališ.
Horní Měcholupy: Čáp - Gračko, Vejr, Valeš, Holík - Bláha (70. Hájek), Duka, Hynek (89. Šrám), Žitný - Svoboda (90. Nguyen), Doležal (77. Buchner). Trenér: Jakub Slezáček.

Hlasy trenérů
Martin Vališ (Braník): „Soupeř má svojí kvalitu a od takové patnácté minuty byl lepší. My jsme mohli dostat daleko víc gólů, soupeř prostě hrál výborně. Je to jeden z aspirantů hrát nahoře. My jsme k tomu přistoupili laxně, nevím jestli s vědomím, že hrajeme v pondělí znova. Jezdili jsme po zadku až ve druhé půli. Soupeř měl nějaké šance taky. Tam už to bylo alespoň o nějakém nasazení a bojovnosti. Vliv na nás měla pochopitelně i ztráta tří zraněných hráčů v prvním poločase. To se musí proti tak kvalitnímu soupeři projevit.”
Jakub Slezáček (Horní Měcholupy): „Je škoda, že o takovéhle utkání nemohli vidět diváci. Hrálo se ve velkém tempu.  I díky tomu, že ani jedno mužstvo nebylo schopno řešit brejkové situace. Ještě víc je
s podivem, že takovéhle utkání skončí 0:1, protože na šance to bylo snad 8:16. Braník za stavu 0:1 dvakrát překopl prázdnou branku. Utkání by pochopitelně slušelo, kdyby těch branek padlo víc. My jsme dali alespoň ten jeden gól a máme tři body. Braník je velice silné mužstvo. Bylo znát, že se jim zranili dva nejlepší hráči Trávník s Cvrčkem. Naší chybou bylo, že jsme si z toho neudělali klidný zápas a byla to hektika až do konce. Šancí bylo víc na naší straně, takže jsme vyhráli zaslouženě.”

Nejlepší hráč Braníka: Roman Kudláček.
Nejlepší hráč Horních Měcholup: Tomáš Vejr.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Tomáš Duka (Horní Měcholupy).