Královice - SKHM 2003 1:9

04.11.2013 21:54

Dne 26. 10. náš team sehrál další mistrovské utkání, tentokrát s celkem Královic. Po minule těžce vydřeném zápase s teamem PSK Union, jsme nyní k dalšímu utkání přistupovali pokorněji. Už z toho důvodu, že Královice byli na 3. místě v tabulce. Jelikož nám chyběl Petr, byl povolán ze zálohy Filip Benček a je třeba říct, že se opět jednalo o vydařený tah. Poté, co se kluci svým hlemýždím tempem převlékli, šlo se na hřiště. Hřiště Královic je umístěno ve velmi malebném prostředí, hned pod hradem. Počasí nám též přálo a tak jsme se již všichni těšili na zahájení zápasu. Rozhodčí nebyl svazem delegován, což nakonec nevadilo, velmi dobře zápas odpískal jeden tatínek z teamu domácích.

Ostrý hvizd rozhodčího zahájil první čtvrtinu zápasu. Naši hoši začali velmi aktivně a ihned se usadili na polovině soupeře. Bohužel hned zkraje podcenili jeden protiútok a umožnili soupeři skórovat. Nicméně to s odolnou psychikou našich borců nikterak neotřáslo a šli odhodlaně dál za svým cílem. Tím bylo samozřejmě vítězství. Po pár minutách se nám podařilo skóre srovnat a do konce čtvrtiny jsme přidali ještě jednu branku. Šancí na vstřelení gólu jsme měli samozřejmě víc, ale to naše neproměňování šancí je už trochu obehraná písnička. Jen aby se nám to jednou nevymstilo!

Po krátké přestávce a po sdělení pokynů hráčům našimi trenéry, nastoupili hoši do 2. čtvrtiny zápasu bojovně naladěni. To se projevovalo zejména tím, že precizně soupeře pokrývali, skvěle bránili, nepouštěli soupeře do žádných šancí. A když už nějakou tu šanci soupeř měl, tak to vyčapal náš gólman. Směrem dopředu to bylo pořád stejné jako v první čtvrtce. Ne a ne se prosadit. Nakonec to však přišlo. Ríša pohotově hlavou zavěsil a tím jsme soupeři odskočili na rozdíl dvou branek. A to se hned hraje hned lépe, uvolněněji.

Ve třetí čtvrtině zápasu naše převaha pokračovala. Soupeř byl vcelku bez šancí, my jsme však přidali jen jednu branku. Skóre po konci 3. čtvrtiny tedy bylo 1:4 a nevypadalo to na nějaký „brankostroj“.

Ten však nakonec nastal! Kluci si snad konečně uvědomili, že mohou hrát víc v pohodě, bez stresu a to se zásadně projevilo i při našem zakončování. Za poslední čtvrtinu jsme dali víc gólů než za předchozí tři čtvrtiny zápasu. Celkem 5 fíků. Soupeř v tu chvíli totálně „odešel“  a dohrávalo se tak trochu v exibičním tempu. Tím nechci soupeře nijak pomlouvat, byl nám min. polovinu zápasu vyrovnaným protivníkem. Jen se nemohl prosadit proti naší kvalitní defenzívě. Kvalitní defenzívou nemyslím jen práci našich beků, ale bránění celého mužstva. A to začíná hned po ztrátě míče napadáním soupeře našimi útočníky.

Závěrem mohu konstatovat, že jsme odehráli asi jedno z nejkvalitnějších utkání za poslední dobu. Soupeř byl kvalitní, aktivní, ale na nás si nepřišel. Konečný výsledek nejspíš úplně nekoresponduje s průběhem zápasu, výhru si však naši borci plně zasloužili. Zde se můžete podívat na krátké video z utkání: youtu.be/3V-0e6Rmvy0