Likvidační zákrok viděl celý stadion kromě sudích

02.09.2016 11:09

Ani ve třetím kole nenašli fotbalisté Královic svého přemožitele. Nutno však dodat, že tentokrát to neměli vůbec jednoduché a o vítězství museli tvrdě bojovat. Nováček přeboru SK Horní Měcholupy byl pro domácí víc než vyrovnaným soupeřem. Nakonec rozhodla jediná branka, o kterou se zasloužil v začátku druhého poločasu osvědčený kanonýr Formáček.

Přitom domácí mohli jinak velice vyrovnané utkání rozhodnout už v úvodní pětačtyřicetiminutovce. Poprvé se tak mohlo stát hned v končící 2. minutě, kdy po centru Hyského a lehkém přiťuknutí Formáčka se objevil před hostující bránou zcela osamocený Tylšar, ale zblízka pozorného Čápa neprostřelil.

Hosté se k prvnímu vážnějšímu ohrožení dostali až po další čtvrthodině hry, kdy se balón dostal
ke kopačce Bláhy, ale ten byl nakonec v ofsajdovém postavení. Po faulu na Formáčka měli domácí
ve 25. minutě výhodu přímého kopu, jenže s Randovou dělovkou z ostrého úhlu si hostující gólman poradil.

O jedenáct minut později, po hezké výměně Pospíšila s Randou posadil prvně jmenovaný přesným centrem míč na hlavu Formáčka, jenže ten v čisté ložence mířil nad břevno Čápovy brány.

A když pak v závěru poločasu po Randově rozehraném přímém kopu pálil pohotově, ale opět nepřesně Formáček, odcházela obě mužstva do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s dvěma čerstvými a to Slováčkem a Richtrmocem. Zvláště Slováček na levém kraji hru obranné čtveřice ještě více vyztužil.

Už po třech minutách se po Randově přihrávce dostal do zakončení Pospíšil, ale Čáp stačil jeho dělovku
s námahou vytěsnit na roh. Pak to dalekonosnou střelou zkoušel Randa, jenže míč opět skončil
v rukavicích připraveného Čápa.

Až přišla 57. minuta a jak se později ukázalo, rozhodující okamžik zápasu. Při obléhání hostující brány se po hezké spolupráci Tylšara s Pospíšilem dostal míč až k lépe postavenému Formáčkovi a ten jej kolem vybíhajícího Čápa napálil do sítě - 1:0.

Hosté se s takovým stavem nechtěli smířit a přepnuli na vyšší obrátky. V 61. minutě Svobodův nebezpečný přímý kop odvracel Slováček jen s velkou námahou na roh. Hodně domácím zatrnulo po dalších třech minutách, kdy po Záhorcově zákroku upadl ve vápně Svoboda, ale sudí Polena nechal ve hře pokračovat.

V 66. minutě měli hosté další příležitost z přímého kopu, ale Jeřábek v domácí bráně si s přízemní střelou Duky poradil.

V závěrečné dvacetiminutovce tlak hostí ještě víc narůstal. Domácím, jakoby ve velkém vedru docházely síly, postupně vyklidili střed hřiště a soustředili se především na zabezpečenou obranu. A ta pracovala opravdu znamenitě.

Hosté si tak jedinou slibnou šanci vypracovali až v 83. minutě, kdy se do zakončení dostal z obrany vysunutý Klír, ale jeho pohotová hlavička skončila těsně nad břevnem domácí brány.

V samotném závěru mohli naopak přidat pojistku na vítězství domácí, když se do otevřené hostující obrany postupně dostal Formáček a pak i Pospíšil, ale skóre se již nezměnilo. Jak v hodnocení uvedl hrající trenér domácích Martin Hyský, tři vynikající body tak nakonec zůstaly v Královicích.

Královice – SK Horní Měcholupy 1:0 (0:0)
Branka: 57. Formáček. ŽK: 30. Formáček, 44. Randa – 23. Borek, 43. Žitný, 55. Bláha.
Rozhodčí: Polena – Maiello, Multerer. Diváků: 145.
Královice: Jeřábek – Šumský, Hyský, Záhorec, Horáček ( 46. Slováček ) – Šmíd - Pospíšil, Krejča
(46. Richtrmoc, 90+ 2. Fischer), Randa (79. Pavlů), Tylšar – Formáček. Trenér: Martin Hyský.
Horní Měcholupy: Čáp – Vágner (21. Gračko), Klír, Borek, Žitný – Holík – Bláha (85. Šrám), Svoboda, Duka, Hynek – Danko (63. Doležel). Trenér: Jakub Slezáček.

Hlasy trenérů:
Martin Hyský (Královice): „Byl to hodně těžký zápas. Věděli jsme, že soupeř má kvalitu, velkou kvalitu. Věděli jsme, že jsou mnohem víc trénovaní než my. To tak prostě je. Celý zápas měli fyzicky navrch. Musím říct, že jsme je dobře bránili, prakticky jsme je nepustili do žádné vyložené šance. My měli víc šancí na gól. Hned v první minutě, pak měl Eda Formáček jasnou gólovou šanci hlavou. Už v první půli jsme mohli dát dvě, tři branky, které jsme nedali. Pak jsme trochu vzhledem k tomu počasí i k tomu, že byl soupeř běhavější, tak jsme trošku zalezli, ještě jsme mu víc přenechali iniciativu a to bylo vidět. Zase jsme je ale nepustili do žádné šance a sami jsme byli nebezpeční. Před koncem, posledních pět minut jsme špatně řešili zakončení, kdy se soupeř tlačil dopředu. Mohli padnout dva góly. Byl to těžký zápas, výborný soupeř a pro nás jsou to vynikající tři body."
Jakub Slezáček (SK Horní Měcholupy): „Před utkáním nás postihly nešťastné chvíle, protože včera na tréninku jsem měl ještě čtyři stopery a dneska dopoledne jednoho, takže jsme museli docela improvizovat. Dva hráči hráli se sebezapřením a Eda Formáček nám likvidačním zákrokem odrovnal jednoho z nejlepších hráčů, který do konce utkání nemohl skoro běhat . Nebyli jsme na tom po hráčské stránce úplně nejlíp, ale myslím si, že to bylo celkově vyrovnané utkání a v závěru jsme byli i lepší. Bylo jasné, že první gól rozhodne a my dostali takový nešťastný. Královice mají velmi nebezpečné hráče dopředu a každá brejková akce zavání nepříjemností a inkasovanou brankou. Několikrát nám při akcích dopředu ulétl centr. Hráči odvedli dobrý výkon, ale bohužel ne výkon nad naše možnosti a proto jsme dneska nebodovali."

Nejlepší hráč Královic: Jiří Šmíd.
Nejlepší hráč Horní ch Měcholup: Jakub Klír.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Martin Hyský (Královice).

Čláenk: fotbal praha , Václav Kozel