Motorlet - SKHM 5:30

06.11.2016 09:41

První poločas bez branek, ve druhém padlo osm gólů. Pět do sítě hostů z Měcholup a tak se rezerva Motorletu vyšvihla do čela Pražská teplárenská přeboru. Chleba se lámal krátce po přestávce, kdy si domácí behěm tří minut vybudovali dvoubrankový náskok. Hosté se dvakrát dostali na rozdíl jedné branky, ale závěr zápasu už patřil jednoznačně domácím, ktěří dalšími dvěma góly zápas rozhodli.

Už v 5. minutě mohli jít do vedení hosté. Čácha ztratil lehkomyslně míč na vápně, k tomu se dostal
D. Hájek, ale Pacovský proti jeho střele zasáhl na jedničku. Hosté byli dál aktivnější a tak nebylo divu,
že první vážnější akce domácích přišla až ve 32. minutě. Měska chybu obrany Měcholup rovněž nepotrestal.

To byly asi dva nejvážnější okamžiky v prvním poločase a tak nebylo divu, že se k poločasové přestávce
šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Ten po půli vydržel jen čtyři minuty. Domácí rozehráli roh z levé strany, následovala přihrávka před branku, kam si naběhl nehlídaný Stříbrský a poslal míč do sítě. Za další tři minuty už to bylo 2:0. Š. Hájek unikl z levé strany, prodral se až do vápna, posunul míč volnému Měskovi, který jej bez rozpaků napálil za záda brankáře Měcholup.

V 61. minutě se hosté vrátili do hry. Domácí obrana nechala ve vápně příliš prostoru a času Svobodovi, který přizemní střelou na bližší tyč překonal Pacovského. V 73. minutě byli hosté blízko vyrovnání. Dostali se do přečíslení, ale gólovou radost jim pokazil Čmejla, který stihl z lajny míč ukopnout do bezpečí.

Po dvou minutách se potřetí prosadili domácí. Klír zahrál ve vápně nešťastně rukou a sudí Fazekaš
ukázal na bílý puntík. Eppertovu střelu sice brankář Ćáp vyrazil, ale jen zpět k Eppertovi, který už druhý pokus zvládl - 3:1.

Hosté se i podruhé dostali do kontaktu. V závaru před domácí brankou se nejlépe zorientoval D. Hájek
a upravil na 3:2. Pak už dávali góly jen domácí.

V 83. minutě po centru Měsky zvýšil na 4:2. D. Novotný. Za tři minuty se po přihrávce Zítky prosadil gólově
Š. Hájek a bylo rozhodnuto. Konečnou podobu výsledku dal domácí Machurka smolnou vlastní brankou.

Motorlet B - Horní Měcholupy 5:3 (0:0)
Branky: 49. Stříbrský, 52. Měska, 75. Eppert, 83. D. Novotný, 86. Š. Hájek - 61. Svoboda, 79. D. Hájek,
88. vlastní Machurka. V 75. minutě neproměnil domácí Eppert penaltu. ŽK: 7. Klouček, 45. Stříbrský,
60. Čmejla - 18. Holík, 27. Hynek. Rozhodčí: Fazekaš - Hlaváček, Laštovička. Diváků: 80.
Motorlet B: Pacovský - Eppert, Machurka, Scharf, Jonáš (76. Zítka) - Měska, Čácha (84. Mašek), Čmejla, Stříbrský - Š. Hájek, Klouček (72. D. Novotný). Trenér: Josef Tóth.
Horní Měcholupy: Čáp - Gračko, Vejr, Borek, Žitný - Klír - Duka (76. Doležal), Svoboda, Holík (61. Bláha), Hynek - D. Hájek. Trenér: Jakub Slezáček.

Hlasy trenérů
Josef Tóth (Motorlet B): „Soupeř byl velmi dobrý. V úvodu zápasu nás přehrával a my jsme se dlouho nemohli dostat do hry. První poločas byl zbytečně nervozní. O přestávce jsme mužstvo uklidnili a vyšel nám úvod druhé půle. Dvoubrankový náskok nás ještě víc zklidnil a dokázali jsme ho udržovat až do konce. Teď nás čekají těžké zápasy, Královice, Uhelné sklady, Třeboradice. To nás prověří.”
Jakub Slezáček (Horní Měcholupy): „Byl to takový divoký zápas, hodně mi to připomínalo dorostenecký fotbal. Chvíli byl nahoře soupeř, chvíli my. První poločas přestřelce nenasvědčoval, hrálo se na malé umělce, bylo tam hodně soubojů. Ze vstupu do druhé půle jsem byl zklamaný. Rychle jsme dostali dva góly. Byla tam nepokrytá standardka, pak přišel druhý gól. Ten vstup byl katastrofální. Pak jsme snížili na 1:2 a měli šanci, kdy jsme byli sami před gólmanem. Jenže jsme nedali a místo toho inkasovali další hloupou branku. Opět se nám ale povedlo snížit, začali jsme mít navrch, jenže po dalších chybách soupeř opětskóroval. Soupeř dal pět branek za poločas, nerozebral nás, ale využíval naše chyby. Byl produktivní, všechna čest. Já jsem zklamaný za ty góly, co jsme dostali. Myslím, že se v tomhle utkání dalo bodovat.”

Nejlepší hráč Motorletu B: Ondřej Měska.
Nejlepší hráč Horních Měcholup: Jiří Hynek.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: David Scharf (Motorlet B).