První jarní zápas - Chodov - SKHM 0:9

19.04.2014 22:19

Hráno 6. 4. 2014

Po dlouhém zimním spánku nás opět čekalo mistrovské utkání. Ne, že bychom celou zimu vyloženě prospali! Účastnili jsme se zimního turnaje, který se však hrál na polovinu hřiště v počtu 7+1 hráčů. A vzhledem k síle soupeřů to byla zejména získaná zkušenost, která pro nás byla přínosem. Výsledkově to byla celkem tragédie, nevyhráli jsme ani jeden zápas. O to víc jsme byli (nebo měli být) nažhaveni na soupeře z Chodova, který nás vloni celkem potrápil. Jelikož náš team opustil gólman Vojta, byli jsme nuceni na postu brankáře improvizovat. Pro jarní část soutěže jsme posílili o Petra G., slávistického hokejistu, ale i dobrého fotbalistu, který za nás již v minulosti hrál. Takže pro něj nebyl problém zapadnout do party. Navíc byl ochoten odchytat část zápasu, takže se v bráně vystřídal s Ríšou a Danem.

Po klasické taktické přípravě se šli kluci rozcvičit na hřiště a pak již začal zápas.

1. čtvrtina zápasu začala a všichni jsme čekali, že kluci na Chodov vlítnou. To se však nějak nestalo. Naopak se na hřišti pomotávali, nebyli schopni si kloudně přihrát nebo někteří se alespoň pořádně rozběhnout. Toho využíval soupeř, který byl mnohem aktivnější a tlačil se před naší svatyni. V té však stál Petr a veškeré nebezpečné situace v klidu pokryl. Při jedné situaci se náš gólman srazil se soupeřovým hráčem, který upadl a hlasitě naříkal. Situace vypadala celkem vážně, nakonec však klučina vše ve zdraví přežil a pokračoval v zápase. Pravda, byl to faul ve vápně a asi se měla pískat penalta. Rozhodčí však zcela zjevně vyznával fotbal anglického střihu, takže nic neodpískal a my jsme vykopávali od brány. Pomalu se hra začala vyrovnávat a nakonec se nám podařila vstřelit i branka. Do konce čtvrtky se již nic zásadního nestalo.

Do 2. čtvrtina zápasu naši borci nastoupili již mnohem odhodlaněji. Začali mnohem lépe kombinovat a pomalu si vytvářet tlak. Samozřejmě i soupeř občas zahrozil, ale opět náš brankář (tentokrát Dan) vše vychytal. Z přímého kopu se nám podařilo vsítit branku a do konce čtvrtiny jsme přidali ještě jednu. Takže v polovině zápasu bylo skóre 0:3 z pohledu domácích.

3. a závěrečná 4. čtvrtina se nesla v podobném duchu a to skoro exibičním. Poté, co jsme zvýšily náskok na 4:0 se soupeř položil a naši kluci pravidelně navyšovali skóre. Ve 3. čtvrtce byl v bráně Ríša a ve 4. tam byl opět Dan. Gólmani si vedli fantasticky, takže náš team udržel čisté konto, což jsme asi nečekali. A je to možná i důležitější než to, že jsme nakonec dali 9 gólů.

Během zápasu došlo ještě k několika kolizím, vše však bylo nezákeřné a vyplynulo to z osobních soubojů. Trenér domácích to však nesl značně nelibě, takže po konci zápasu si s námi hoši z Chodova ani nepodali ruce. No nevadí, je to vizitka jejich charakteru. Asi takovou „šišku“ nečekali, ale každý sportsman to má překousnout.

Mnohé díky za pomoc od Martina. Bez něj by se zápas asi odvíjel trochu jinak........

Příštím soupeřem jsou hoši z Kolovrat, známí to brousci. Takže je třeba sebrat všechnu odvahu a vyhrát. Jedině tak můžeme pomýšlet na dobré konečné umístěná v soutěži.

Statistika našich borců z SKHM.doc (83968)