SKHM 2003 - Královice 10:1

29.05.2014 21:52

SKHM 2003 vs. Královice - 10 : 1. Hráno 24. 5. 2014.

24. 5. 2014, sobota. Pro většinu lidí jde o běžný, víkendový den. Ne však pro nás, hráče, trenéry a fanoušky SK Horních Měcholup! Na pořadu dne byl totiž zápas s mančaftem z Královic. Na podzim naši borci smetli Královice 9:1 a tak jsem byl zvědavý, jak to dopadne při souboji na domácí půdě. No, začátek byl lehce zvadlý......

V 1. čtvrtině zápasu totiž naši hoši nedali ani gól. Sice taky žádný nedostali, ale čekali jsme určitě víc. V bráně tentokrát začal chytat Ríša, jelikož Dominik dnes nemohl přijít. Kluci v poli byli nějak nevyburcovaní, asi si (po kolikáte už?) mysleli, že to tam samo napadá a oni se budou jen procházet a zvedat vítězně packy. Opět těžký omyl!

Do 2. čtvrtiny už kluci přeci jen vlítli a začali hrát fotbal. Malá poznámka pro ty, kteří přesně nevědí, co znamená hrát fotbal - takže je to: běhat, běhat, běhat, bojovat, bojovat, bojovat, nahrávat a střílet. Bohužel ty poslední dvě věci, byť jsou pro kluky nejzajímavější, se bohužel neobejdou bez těch předchozích dvou. Také pořadí nebylo psáno náhodně, ale zcela účelně. No nic, kluci to ve 2. čtvrtce pochopili a začali dávat góly. Padli celkem tři, takže v polovině utkání byl stav 3:0. Tuto čtvrtku a i všechny následující odchytal Petr G.

3. čtvrtina byla o něco horší obdobou té druhé. Také padli 3 branky, bohužel jedna i do naší sítě. Skóre tedy bylo 5:1 v náš prospěch a o osudu utkání bylo víceméně rozhodnuto.

Nebylo však rozhodnuto o tom, o kolik gólů vyhrajeme. Nechci se opakovat, ale při pohledu na tabulku je jasné, že i skóre může při shodném počtu bodů rozhodovat. Nemyslím, že by na toto naši chlapci vyloženě mysleli, spíš si chtěl dát každý gól a někdo i více. A tak to je správné, přeci zbytek zápasu neodchodíme! Takže 4. čtvrtka byla z našeho pohledu nejúspěšnější, nasázeli jsme v ní 5 gólů a zápas tudíž skončil ještě o fous lépe než ten podzimní - 10:1 v náš prospěch.

Příští utkání hrajeme s celkem Modřan a podle našeho podzimního výsledku se dá očekávat střelecký den. Na podzim jsme vyhráli 16:2.