SKHM 2003 - SK Praha 4

14.11.2013 21:39

8. 11. 2013 nastal soudný den. Alespoň pro naše kluky. Od 17.00 hod. nastoupili proti doposud prvnímu celku tabulky, teamu SK Praha 4 (dříve SK Nusle).  Bodově na tom sice obě družstva byla stejně, nicméně team SK Praha 4 měl o několik tříd lepší skóre a to zejména vstřelených branek. Tuším, že jich vsítili cca 150, zatímco náš team okolo 70. No nic, je třeba připravit správnou taktiku na zápas a na to jsou naši trenéři mistři. Taktika byla celkem jednoduchá. Přistupovat k soupeři včas, nenechat ho rozehrát a z pramenících chyb se pokusit vstřelit nějakou branku. A samozřejmě hodně běhat. Nebýt jedné proklaté čtvrtiny, tak to vyšlo dokonale. Ale nepředbíhejme.

Je tu začátek zápasu a ten začal hned ve velkém tempu. Měl jsem obavu, aby našim hochům netrvalo příliš dlouho se přizpůsobit hernímu stylu soupeře. Kdybychom hned zpočátku obdrželi více gólů, tak by nás to mohlo psychicky srazit a zbytek utkání bychom se už nechytali. To se však naštěstí nestalo. Je pravda, že naši kluci začali trochu obezřetně, možná trochu ustrašeně. Soupeř však z počátečního tlaku neskóroval a tak se naši mládenci postupem času začali osmělovat a sami si vytvořili několik nadějných příležitostí ke vstřelení branky. Jak to však již tuto sezónu bývá pravidlem, nemohli se finálně prosadit. TA BRÁNA BYLA NĚJAK MALÁ!!! Hra se přelévala z jedné strany na druhou a při jednom takovém přelití dal soupeř gól. Byl to však jediný zásah v této čtvrtině, takže po jejím konci bylo skóre 1:0 ve prospěch soupeře.

Před začátkem 2. čtvrtky proběhla rychlá porada. Klukům bylo vysvětleno, aby se soupeře nijak nebáli, vždyť si sami ověřili, že si šance umějí připravit a naopak, při zodpovědném bránění eliminovat soupeřovi útočné výpady.

Do druhé čtvrtiny vlítli kluci jak uragán. Byla to z naší strany nejpovedenější pasáž celého zápasu. Dovolím si tvrdit, že v tuto chvíli jsme soupeře přehrávali a hlavně jsme začali i skórovat. Hoši vstřelili 2 branky a tím otočily skóre na 2:1 v náš prospěch. Díky velmi kvalitnímu výkonu našeho gólmana a tak díky troše štěstí, soupeř do konce čtvrtiny branku nevstřelil. A tak plni optimismu jsme nastoupili do třetí části zápasu.

Ta se nám však krutě nevyvedla. Team SK Praha 4 zvýšil své tempo na maximum a my přestali trochu stíhat. Občas jsme se nechali lacině oblafnout předvídatelnou kličkou, někdo už nemohl fyzicky a i to naše štěstíčko si vzalo zrovna dovolenou (nebo se někde zašívalo, co já vím). Tak či onak, soupeř v této čtvrtině nasázel 4 góly a tím bylo v podstatě rozhodnuto. To však samozřejmě neznamená, že by to kluci vzdali a zbytek zápasu odchodili. V žádném případě! Nicméně po 3. čtvrtce bylo skóre 2:5 a nám na pokus o zvrat zbývalo posledních 13 minut.

Poslední čtvrtina zápasu byla již opět herně vyrovnaná, ale bohužel vcelku bez brankových příležitostí. Soupeř nic nepodcenil, makal na plno a tak se nám nedařilo prosadit se. Nakonec jsme pár minut před koncem jeden gól vstřelili, ale to bylo z naší strany již vše. Soupeř neskóroval a tak utkání skončilo 3:5 v náš neprospěch.

Co říct závěrem....... Myslím, že kluci dali do zápasu vše. Že to nakonec na výhru nestačilo je v podstatě spravedlivé. Soupeř byl technicky i fyzicky zdatnější. Ne sice o moc, ale o ty dva vstřelené góly navíc asi ano. Nicméně si kluci dokázali, že mohou hrát vyrovnanou partii i se silnými soupeři. Chce to však odevzdat maximum. A to nejen při zápase, ale hlavně při tréninku! TĚŽKO NA CVIČIŠTI, LEHKO NA BOJIŠTI!

A abych nezapomněl! Velké díky Filipovi z ročníku 2004 a Martinovi, bývalémuHornoměcholupákovi, dnes sešívce, za pomoc. Sestřih videa naleznete zde:http://www.youtube.com/watch?v=ideF2nlqH9s .