SKHM 2003 - Slavia Praha dívky 6:0

30.04.2014 18:17

SKHM 2003 vs. Slavia Praha dívky - 6: 0. Hráno 26. 4. 2014

Po vydařeném vstupu do jarní části soutěže nás dnes čekal soupeř slavného jména, avšak něžného pohlaví - Slavia Praha dívky. Na podzim si s holkami ze Slávky naši borci poradili vcelku jednoznačně, výsledek zápasu byl 10:1. Letos se však děvčata ze Slávie zvedla a uhrála několik zajímavých výsledků. Sice se jim vyhrát nepodařilo, ale zadarmo nic nedala. O tom se naši borci měli brzy přesvědčit. V šatně vládla pohoda, takže i pozdní příchod jednoho spáče byl velkoryse přehlédnut a po taktické přípravě se šli hoši rozcvičit. Rozcvičku a část zápasu můžete shlédnout zde: http://youtu.be/5BWOKKSs6fk .

Zápas začal velmi bojovně. Holky hrály s velkým nasazením, což naše hochy trochu překvapilo. Nicméně se nám podařilo brzy skórovat, což přineslo jistý klid do našich řad. Do konce čtvrtiny jsme přidali ještě jednu branku, tudíž skóre bylo 2:0 v náš prospěch.

2. čtvrtina zápasu byla podobná té první s tím rozdílem, že jsme žádný gól nevstřelili. To se nám věru už dlouho nestalo! Svědčí to o velké bojovnosti slávistických děvčat a zejména o naší střelecké nemohoucnosti. Šancí jsme si totiž vytvořili dost, ale brána soupeře byla pro nás jako zakletá. Asi jsme si veškerý střelecký prach vystříleli v minulém zápase s Dubčí, kdy jsme dali 18 branek. Jak jinak vysvětlit neproměněné tutovky z pár metrů nebo neustálé trefování slávistické brankářky.

Naštěstí ve 3. čtvrtině se hoši trochu vzpamatovali a hned v úvodu přidali 2 branky. Tím jsme soupeřkám odskočili na rozdíl 4 gólů a již se v podstatě nemuseli strachovat o vítězství. Holky ze Slávie se však nepoložili, dál urputně bránili a navíc párkrát zahrozily z brejků. Náš gólman však vše polapil.

4. čtvrtina byla tak trochu kopií té třetí. Opět se nám podařilo vstřelit 2 góly, dál však již nic. Šance jsme zahazovali jak na běžícím pásu. Nakonec tedy zápas skončil 6:0, ale jednoduché to opravdu nebylo. Narazit na silnějšího soupeře, tak by se nám takovéto mrhání brankovými příležitostmi vůbec nemuselo vyplatit. Skvělé však je, že jsme neobdrželi žádný gól a Dominik si připsal svůj 1. shutout. Tímto opět díky posilám z ročníku 2004 Dominikovi a Filipovi.

Další zápas hrajeme až ve čtvrtek 8. 5. Doufám, že nám do té doby neodejde dobrá forma. Pořád můžeme myslet i na 1. místo v tabulce. Jen to chce vyhrát všechny zápasy :-)