SKHM - DUKLA 2:2

21.09.2016 09:06

Mám to tady jako Jarda Jágr, směje se Klír, gólový zachránce Horních Měcholup

Z Jakuba Klíra se stává specialista na důležité góly v závěrech utkání. Před měsícem zařídil Horním Měcholupům v posledních vteřinách utkání výhru 3:2 nad Hájemi, v neděli pak srovnal v utkání 6. kola Pražská teplárenská přeboru s Duklou JM na 2:2 v 89. minutě zápasu. „Teď mám gólově tak na pět let vybráno,“ směje se 32letý záložník a jasně nejstarší hráč svého týmu.

Podruhé jste v této sezoně zachránil svůj tým v závěru. Je po takovém gólu remíza 2:2 jako malé vítězství?
Ne po tom gólu, ale po prvním poločase to malé vítězství je. Soupeř byl jednoznačně lepší, držení balonu bylo tak devadesát ku deseti. Všechno od nich bylo fotbalové, hráli opravdu dobře. Jsem moc rád, že jsem se trefil, protože gól Dukly na 2:0 padl po mojí chybě, takže jsem si to snad tímhle odčinil. I přesto, že jsme jsme hráli doma, můžeme být s remízou spokojení.

Překvapilo vás, jak velký rozdíl to byl herně v prvním poločase?
Věděli jsme, že Dukla nepatří v tabulce tam, kde je. Podle mě mají s Třeboradicemi nejlepší kádr v soutěži. Hrají rozhodně nejlepší fotbal, co jsme zatím v přeboru viděli. Rozhodně lepší než třeba Královice. Dukla to nemá postavené jen na pár individualitách, ale mají svůj systém, hrají fakt dobře.

Věřil jste i za stavu 0:2, že se dá s tím zápasem ještě něco udělat? I s ohledem na to, že soupeř byl lepší.
Zdálo se mi, že to Dukla posledních dvacet minut už jen chtěla dohrát, trochu zalezli, nebyli už tak aktivní. Bylo jasné, že když dáme kontaktní gól, šance pořád bude. Zbývalo dost času, věřil jsem, že tam něco můžeme dotlačit. Přece jen máme mladé mužstvo – v posledních dvaceti minutách můžeme otáčet zápasy a dávat góly. Na to si věříme.

Vy obzvlášť, co?
Já už mám vystříleno. (směje se) Moc gólů nedávám, v chlapech jsem jednou dal možná osm gólů za sezonu, ale už je to dávno. A asi jsem to s tou osmičkou přehnal.

Po pětině soutěže jsou Horní Měcholupy osmé. Jaký je to start do sezony?
Rozpačitý, tak nějak si zvykáme na přebor. Je v něm spousta zkušených hráčů, kteří mají na vyšší soutěže, ale mají dobrá zaměstnání, nebo jiné důvody, proč tolik netrénují. Fotbalově je přebor podle mě s divizí srovnatelný, ale v ní se víc trénuje. To je celé. Co se týče postavení v tabulce, chtěli bychom být výš, naše ztráty byly zbytečné. Kdybychom byli do pátého místa, asi by byla spokojenost. V téhle soutěži je spousta kvalitních týmů. Uhelky teď doma prohrály s Vršovicemi, Háje už dřív remizovaly v Třeboradicích. I to ukazuje, že každý může hrát s každým. Je to dost vyrovnané.

Už jste zmínil, že máte mladý tým. A vy jste v něm s převahou nejstarší: spoluhráčům, kteří jsou vám věkově nejblíž, je o devět let méně. Jak to berete?
Mám to jak Jarda Jágr: díky těm mladým klukům mládnu. (směje se) Dva spoluhráči, co mi byli věkově nejblíž, odešli. Kdyby byli v kabině jen moji vrstevníci, řeší se rodiny a hypotéky. Tihle kluci mluví o jiných věcech, ale nemám problém se přizpůsobit, jsem za to rád. Máme dobrou kabinu. Jen si ze mě dělají pořád srandu, říkají mi Dědku.