SKHM - Kolovraty 9:5

19.04.2014 22:25

Hráno 13. 4. 2014

Jak jsem minule avizoval, v dnešním zápase jsme se měli utkat s „brousky“ z Kolovrat. Obavy z příliš tvrdého přístupu soupeře se však nenaplnily a tudíž jsme mohli být svědky velmi dramatického, avšak čistě hraného zápasu. V bráně nás posílil Dominik z ročníku 2004 a v záloze skvěle úřadoval Filip z téhož ročníku. I když nemám ve zvyku vyzdvihovat jednotlivce (a naopak je ani hanět), musím před Filipovým výkonem smeknout klobouk. Ale samozřejmě sám hráč utkání nevyhraje, takže je třeba říct, že i zbytek teamu makal a nepropadl panice, když se skóre nevyvíjelo příznivě.

1. čtvrtina zápasu byla velmi vyrovnaná a na gólové příležitosti celkem slabá, avšak ne nudná. Hra se v rychlém tempu přelévala ze strany na stranu, obrany obou celků však fungovaly dobře a když bylo nejhůř, tak úřadovali gólmani. Sice se nám zpočátku podařilo vsítit branku, ale to bylo z naší strany, v této čtvrtině vše. Bohužel se ke konci čtvrtiny podařilo skórovat i soupeři, takže stav utkání byl 1:1.

Následovala krátká přestávka, kdy trenér klukům vyčetl nesmyslně zahrávané rohy, kdy je kluci kopali do takové výše, že i Vráťa Lokvenc by s tím měl problémy. Takže rozehrávat pěkně po zemi a nabíhat si.

2. čtvrtina zápasu začala podobně jako ta první. Opět se nám podařilo vsítit branku, takže jsme se ujali vedení 2:1. Bohužel zbytek čtvrtiny již stejný nebyl, jelikož soupeř dal 2 góly po chybách v obranné činnosti (tím nechci říct po chybách obrany, jelikož bránit má celý team). Takže soupeř otočil skóre na 2:3.

V 3. čtvrtině jsme opět skórovali jako první a tím srovnali stav na 3:3. Soupeř v zápětí reagoval brankou na 3:4, ale do konce čtvrtky jsme dali ještě jeden gól, takže byl stav vyrovnaný 4:4 a hrálo se prakticky od začátku.

4. čtvrtina se konečně odehrávala podle našich představ. Rychle jsme soupeři odskočili na rozdíl dvou branek. I když v zápětí Kolovraty snížily na 6:5, nebylo jim to nic platné. Kluci rozjeli brankostroj a nakonec soupeře deklasovali v poměru 9:5. Což je dobře, jelikož v konečné výsledné tabulce může rozhodovat i skóre.

Takže se nám jarní část ligy vyvíjí poměrně dobře. Neztratili jsme zatím ani bod a naopak se nám podařilo vylepšit skóre. Jen tak dál hoši!

Další mač hrajeme na Velikonoční pondělí a to v Dubči. Loni nebyla Dubeč pro naše hochy žádným větším problémem, nicméně včera není dnes, a tak uvidíme, zda se borci z Dubče nepředvedou v lepším světle.

Statistika našich borců z SKHM 1.doc (83456)