SKHM - Uhelné sklady 5:4

06.11.2016 09:38

Pro nezaujatého pozorovatele nádherná podívaná. Pro zainteresované hráče a trenéry velké nervy. Horní Měcholupy ještě 25 minut před koncem duelu s Uhelnými sklady vedly 5:0, ale pak totálně zkolabovaly a nechaly si dát čtyři branky! Tu poslední dali hosté v první minutě nastaveného času - na remízu už nedosáhli. Podívejte se na nejzajímavější momenty velmi atraktivního zápasu a komentáře z obou stran.

Těžko se mi to rozdýchává. Z jednoznačného utkání, kdy jsme vedli 5:0, jsme se v posledních minutách ještě strachovali. To je pro mě záhada,“ říkal Jakub Slezáček, trenér Horních Měcholup. „Hráli jsme jeden z nejlepších poločasů v sezoně, ale nuceně jsme museli střídat dva nejzkušenější hráče ze středu pole, od té doby se nám úplně rozsypala hra.“

Ze hřiště šel kapitán Holík a nejstarší hráč domácích Klír, přesto exdivizní tým držel pětigólový náskok. Jenže pak se začaly dít věci. Záložník Šafránek z Uhelných skladů dal v rychlém sledu hattrick, v nastavení pak proměnil Steinocher pokutový kop a rázem byl rozdíl mezi oběma soupeři už jen jeden gól. Jaké štěstí pro Horní Měcholupy, že poslední trefa přišla až v nastavení. Na víc už dotahující se protivník neměl čas.

Dostali jsme nejkurióznější gól v dosavadním průběhu soutěže. To soupeře nakoplo, my jsme úplně zmizeli ze hřiště, takže jsme nakonec byli rádi, že utkání skončilo. Pro mě je to nepochopitelné. Vedeme 5:0 a uděláme z toho tohle,“ podivoval se Slezáček.

A ten kuriózní gól? Podobný se opravdu jen tak nevidí. Za stavu 5:1 v 81. minutě šel Šafránek do souboje na půlící čáře a balon vší silou odkopl. Gólman Čáp si pro něj vyběhl z branky, jenže míč díky rotaci odskočil mimo jeho dosah a už ho nedoběhl...

Prohrávali jsme 5:0, to už je pak samozřejmě složité, i když jsme o tolik horší nebyli. Soupeř byl ale agresivnější a my jsme vyráběli hrubé individuální chyby vzadu,“ hodnotil Robert Hlavica, trenér Uhelných skladů. „Ve finále jsme mohli uhrát třeba kříž, ale to by bylo asi podle průběhu nezasloužené.“

Nad velmi netradičním průběhem se podivoval i Tomáš Duka, střelec dvou gólů Horních Měcholup, který netušil, že jeho branka ze 64. minuty, kdy dával na 5:0, bude tou vítěznou. „Za stavu 5:0 jsme úplně nesmyslně ztratili zápas. No, vyhráli jsme, ale s odřenýma ušima. Ten náskok jsme nepochopitelně propásli,“ věděl Duka. „Jsme docela přešlí. Mohli jsme v klidu vyhrát 5:0 a zbytečně jsme se trápili až do konce.“

Horní Měcholupy jsou teď šesté s 18 body. „Čekali jsme, že na tom budeme líp a měli bychom na tom být líp,“ myslí si Slezáček. „Minimálně pět až šest bodů jsme promrhali vlastní nekvalitou v určitých fázích zápasů a okolo pokutového území. Postavení v tabulce neodpovídá našim představám. Chtěli bychom hrát do pátého místa.“

Tenhle cíl je pro Slezáčkův tým vzdálený už jen bod. Díky výhře se právě na tenhle rozdíl přiblížil čtvrtým Uhelným skladům. Vedoucí Motorlet B má ale před „Uhlíři“ už 12bodový náskok, druhé Třeboradice jsou o dva body zpět. Tyhle dva celky už jsou ve velkém trháku.

I Třeboradice budou ztrácet. Je to přebor, záleží, jak se hráči vyspí. Vše je hratelné,“ myslí si Hlavica, který si směrem k zápasu neodpustil svůj tradičně ironický komentář, jímž se snažil odlehčit výkon svého týmu z úvodní hodiny. „Celkem se mi líbilo, že jsme nastoupili v zelenočerné kombinaci. Byli jsme hezky oblečení, je to lepší než zelenobílá.“

Horní Měcholupy - Uhelné sklady 5:4 (3:0)
Branky: 62. a 64. Duka, 10. Hynek, 27. Gračko, 41. Vejr - 67., 81. a 83. Šafránek, 90.+1 Steinocher z penalty. ŽK: 17. Nguyen, 27. Klír, 90.+1 Hájek - 53. Sainer, 76. Mareš, 90.+1 Šafránek. Rozhodčí: Švorc - Gotthard, Bočok. Diváků: 80.
Horní Měcholupy: Čáp - Gračko, Vejr, Valeš, Žitný - Klír (61. Doležel) - Duka, Nguyen (66. Bláha), Holík (55. Hájek), Hynek - Svoboda. Trenér: Jakub Slezáček.
Uhelné sklady: Borský - Pártl (25. Stolfa), Sainer (61. Švorčík), Mareš, Koubek - Steinocher, Hrazdíra, Šafránek, Majerčin - Zilvar, Belán. Trenér: Robert Hlavica.

Nejlepší hráč Horních Měcholup: Michal Gračko.
Nejlepší hráč Uhelných skladů: Vojtěch Šafránek.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Tomáš Vejr (Horní Měcholupy).

Autor: Martin Karger - pražský fotbal