Tempo - SKHM 13:7

18.11.2013 19:31

Poslední letošní soutěžní zápas nám zbýval sehrát 17. 11. s teamem Tempo. Ten minulé kolo překvapivě prohrál s celkem Královic a tak by i náš případný neúspěch neznamenal pokles v tabulce. Prostě 2. místo za podzimní část sezóny jsme měli jisté již před výkopem. To však rozhodně naši trenéři hráčům nezdůrazňovali a ani nijak nepřipomínali. Do utkání jsme měli jít stejně jako do každého jiného, s touhou vyhrát. Kluci byli v kabině jasně upozorněni na útočnou kvalitu soupeře násobenou tím faktem, že se soupeř posílil o několik hráčů z „A“ teamu. Další věc, která byla chlapcům kladena na srdce, bylo to, aby se připravili na velmi těžký a podmáčený terén, na kterém je třeba hrát s jistou rozvahou a trochu jiným stylem, než jsou kluci zvyklí z „umělky“. Bohužel to našim hochům šlo jedním uchem tam a druhým ven. A podle toho také zápas vypadal.

1. čtvrtka zápasu byla zahájena a než jsme se pořádně rozkoukali, už jsme prohrávali 0:1. A co hůř, během minutky další gól. 0:2. Naštěstí pár dalších šancí soupeř zahodil a tak se i naši borci začali osmělovat. Bylo to však na těžkém terénu velmi složité, někdy až komické. Nicméně do konce čtvrtky jsme srovnali na 2:2. O pauze bylo klukům opět připomenuto, jak mají přistupovat k protihráčům, jak mají bránit. Nic to nebylo platné.

2. čtvrtina zápasu byla naprostá tragédie. Hned z kraje jsme dostali 3 góly, v podstatě přímo z naší špatné rozehrávky. Pak jsme sice jeden gól dali, ale ještě do konce čtvrtiny jsme další 3 obdrželi. Skóre bylo 3:8 a tím pro nás zápas v podstatě skončil. Soupeř nás přehrával minimálně o třídu a to ve všech směrech. Pozdě jsme k soupeři přistupovali, ten nás pak snadno obcházel, přečísloval a střílel branky. Směrem dopředu to taky žádná sláva nebyla, podstatě bez nějakých vyložených šancí.

Naděje umírá jako poslední a tak jsme alespoň doufali v nějakou korekci ve 3. čtvrtce, aby konečný výsledek nebyl tak hrozivý. Bohužel, soupeř měl jiný názor a byl to právě soupeř, který diktoval „pravidla“ hry. Tuto čtvrtinu jsme projeli 2:4, takže celkové skóre bylo 5:12. Hrozivý debakl. Naše hra byla naivní, bez důrazu a touhy se porvat o výsledek. To samozřejmě neplatí pro všechny hráče stejnou měrou, ale fotbal je teamová hra a celkově to tak prostě vyznělo.

Poslední čtvrtinu soupeř dohrával již z povinnosti, trochu polevil a tím  nám umožnil konečné skóre kosmeticky upravit. Dva góly jsme dali, jeden dostali, takže konečný výsledek byl 7:13 v náš neprospěch. Oproti minulému zápasu, který jsme také prohráli, nám tentokrát chyběla větší touha po vítězství. Prohra samozřejmě k fotbalu patří, ale je třeba, aby si všichni kluci po zápase mohli říct, že pro vítězství udělali vše. A to tentokrát určitě nemohli, alespoň ne všichni.

Během posledních dvou zápasů si mohli zkusit, jaké to je hrát proti silným soupeřům. Čeká nás zimní liga, kde narazíme na ještě silnější soupeře. Hrát se bude na mnohem větším hřišti. Abychom to odehráli se ctí, je třeba si každý zápas šáhnout na dno fyzických sil a dbát na taktické pokyny trenérů. Jen takto se nám může podařit urvat nějaký ten bod.