článek pro fobtalpraha.cz

14.11.2017 07:23

Rezerva Admiry vyhrála potřetí v řadě

Rezerva Admiry vyhrála potřetí v řadě

12. listopadu 2017 12:30 » Po dvou remízách si rezerva Admiry v souboji s celkem Horních Měcholup připsala třetí výhru v řadě. Pět zápasů a jedenáct bodů, skvělá bilance, která tým z Kobylis vyšvihla na osmé místo se ziskem dvaceti bodů. Na malé umělce za silného ledového větru se ale moc fotbal nehrál. Byl to především boj, jehož stínem byli dva zranění brankáři hostů a na domácí straně pro zranění zápas nedohrál Slabý a Klimt.

První nebezpečnější akci předvedli domácí v 7. minutě. Po levé straně pronikl Panýrek, Borek, jeho přihrávku před branku odvrátil na roh. Za tři minuty si ale hosté vybrali smolnou chvíli. Brankář Řemínek vyběhl mimo vápne proti Šindelářo a v skluzu míč odpálil do bezpečí. Bohužel se při tomto zákroku zranil na levé ruce a po delším ošetřování musel hřiště opustit a do branky se postavil Bartoušek.

Domácí si připravili několik standardních situací, ale bez vážnějšího zakončení. Velkou šanci jim připravili sami hosté, když malou domů Borka Bartoušek nezkrotil, podkloul, ale dobíhající Turák míč mezi tyče usměrnit nedokázal. Pak po rohu Šindeláře hlavičkoval těsně vedle levé tyče branky Měcholup Sázel.

V závěru poločasu byli blízko gólu i hosté. Centrovaný míč z pravé strany nedokázal na zadní tyči dostat
do branky Daniel Hájek. V závěru poločasu po přímém kopu hostů přizvedl centrovaný míč ve vápně jeden
z domácích obránců a míč zastavilo břevno nad hlavou Cingela.

Zlomový okamžik zápasu přišel ve 47. minutě. Souboj domácího Klimta s Holíkem v rohu šestnáctky Měcholup posoudil sudí jako nedovolený, ze strany bránícího hráče a nařídil penaltu. Hosté se hodně zlobili, ale marně. Turák nabídnutou šanci využil a poslal rezervu Admiry do vedení 1:0. Následně byl
z lavičky vykázán trenér hostů Slezáček.

Hosté byli blízko vyrovnání v 66. minutě. Na levé straně šestnáctky se šikovně uvolnil Daniel Hájek
a přesným centrem našel na malém vápně úplně osamoceného Gračka. Ten však svou hlavičku
poslal přímo do náruče Cingela.

V 80. minutě dohrál Vachoušek důrazně souboj s golmanem hostů Bartouškem. I on musel být ošetrován
a následně střídán. Na hřišti však domácí pořadatelé neměli připravená nosítka a to zjistřilo další emoce. Nakonec i Bartoušek opuštěl stadion Admiry v sanitce. Do branky musel z lavičky nastoupit záložník Bláha.

Když se začalo konečně opět hrát, sestřelil Gračko u postranní čáry Klimta a byl vyloučen. Ani Klimt zápas nedohrál a emoce plápolaly jak vatry v Tatrách. V 89. minutě přidal domácí David Hájek druhou branku sám před Bláhou a čtyřminutové nastavení už se dohrávalo v relativním klidu.


Admira B - Horní Měcholupy 2:0 (0:0)
Branky: 47. Turák z penalty, 89. David Hájek. ŽK: 76. Panýrek - 52. Daniel Hájek, 54. Boček, 56. Ráža.
ČK: 84. Gračko (Měcholupy). Rozhodčí: Zelený - Chustecki, Andras. Diváků: 50.
Admira B: Cingel - Pergl (72. David Hájek), Pelikán, Horák, Sázel - Slabý (19. Klimt, 86. Šálek), Lupínek, Šindelář, Panýrek - Turák (63. Másílko), Vachoušek. Trenér: Pavel Máj.
Horní Měcholupy: Řemínek (12. Bartoušek, 82. Bláha) - Boček, Dejmek, Borek, Ráža - Klír - Gračko,
Daniel Hájek, Holík, Hynek - Slajchrt. Trenér: Jakub Slezáček.

Hlasy trenérů
Pavel Máj (Admira B): „Bylo to ubojovné, uskákali jsme to. Byla tam spousta soubojů a my jsme rádi,
že máme tři body a potvrdili jsme výhru v dohrávce proti Uhelným skladům.”
Jakub Slezáček (Horní Měcholupy): „Tady asi není nic co komentovat. Prohráli jsme a to není nikdo šťastnej. Přijela dvakrát záchranka pro naše hráče. První poločas to byl souboj, souboj, souboj... My jsme se snažili hrát nějak fotbal, bohužel rozhodčímu to bylo docela jedno. Pouštěl zákroky, které jsou
s fotbalem neslučitelné. Rozhodl zápas tím, že písknul penaltu v takovém souboji, že vzhledem k tomu jak pouštěl hru a za první poločas nezapískal padesát horších zákroků, a je z toho penalta. Pak nám vyhodí hráče za první faul v zápase, přičemž kapitán soupeře udělal asi pětsetosmdesát skluzů do hráče. Hrálo se na hřišti, kde by se mělo hrát sedm na sedm a možná i to by bylo moc. Potom je to těžký. Soupeř dal gól, tak vyhrál a gratuluju mu. Druhý už dal našemu třetímu brankáři.”

Nejlepší hráč Admiry B: Dominik Cingel.
Nejlepší hráč Měcholup: Jiří Holík.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Daniel Šindelář (Admira B).