článek pro fotbalpraha.cz

23.10.2017 17:00

Uhlíři na Měcholupech nedali penaltu, přesto otočili dvoubrankovou ztrátu

Uhlíři na Měcholupech nedali penaltu, přesto otočili dvoubrankovou ztrátu

2. října 2017 15:40 » Ve vzájemných duelech Měcholup a Uhelných skladů nebyla v minulosti o góly nouze. Bylo tomu tak i tentokrát. Stovka diváků jich viděla hned šesta a všechny do jedné branky. V první půli se do do ní dvakrát trefili domácí, po změně stran dokonce čtyřikrát hosté. Ti si navíc dovolili luxus neproměněné penalty. Přesto si odvezli všechny tři body domů na Cibulka. Hosté se tak tabulkou díky dvěma výhrám v řadě pomalu sunou nahoru.

Začátek zápasu, to byl fičák. 7. minuta, kombince domácích a centr z levé strany v podání Bočka.
Na malém vápně zůstal volný Andrle a hlavou nasměroval míč do sítě. Za tři minuty přišel dlouhý nákop
z hloubi domácí poloviny do pravé strany. Majerčin hlavou míč jen přizvedl a za ním nabíhající Gračko
ho bez váhání poslal za záda Borského podruhé.

Pak přišla 23. minuta. Steinocher byl faulován u postranní čáry. Centrovaný míč Belána propadl Řemínkovi mezi rukavicemi do břevna. Dostal se k němu Steinocher a byl faulován. K penaltě se postavil Bartůněk, ale Řemínek směr jeho střely vystihl a vyrazil míč na roh. Do poločasu už domácí své vedení navýšit nedokázali.

A zase přišel fičák. Tentokrát pořádně foukala před domácí brankou. 50. minuta, alce hostů po pravé straně, centr Zilvara a na zadní tyči nabíhající Steinocher snižuje na 2:1. Za dvě minuty vyslal Belán
do úniku po levé straně Šafránka, ten mu míč vrátil před branku a Belán srovnal na 2:2.

A aby toho nebylo málo. Uplynuly jen čtyři minuty a hosté vedli. Hrazdíra si navedl míč středem hřiště,
před vápnem se do něj opřel a Řemínek se ke své pravé tyči vrhal marně - 2:3.

To byl pro domácí šok, ze kterého se už nevzpamatovali. Definitivní ránu do vazu jim hosté dali v 69. minutě. Po kombinaci Hrazdíry s Belánem zahrávali rohový kop. Po něm se na vápně dostal k odraženému míči Zilvar a napálil ho přesně k pravé tyči domácí branky. Dílo zkázy bylo dokonáno. Tři body se nakonec stěhovaly z Měcholup do Košíř.

Horní Měcholupy - Uhelné sklady 2:4 (2:0)
Branky: 7. Andrle, 10. Gračko - 50. Steinocher, 52. Belán, 56. Hrazdíra, 69. Zilvar. V 23. minutě neproměnil hostující Bartůněk pokutový kop. ŽK: 31. Ráža, 76. Vejr, 82. Slajchrt - 31. Šafránek, 41. Steinocher. Rozhodčí: Gotthard - Stěhule, Novotný. Diváků: 100.
Horní Měcholupy: Řemínek - Dejmek, Vejr, Borek, Boček (78. Boček) - Bláha (61. Slajchrt), Hájek, Kolínský (61. Duka), Gračko - Andrle, Ráža. Trenér: Jakub Slezáček.
Uhelné sklady: Borský - Pártl (46. Švorčík), Mareš, Sainer, Majerčin (46. Koubek) - Bartůněk, Šafránek, Hrazdíra, Steinocher - Zilvar, Belán (90. Hájek). Trenér: Robert Hlavica.

Hlasy trenérů
Jakub Slezáček (Horní Měcholupy): „První poločas jsme hráli dobře, byli jsme produktivní. Hrál se zajímavý fotbal z obou stran. Ovšem druhý poločas byl jak z hodně blbého snu. Od branky na 2:1 jsme se rozsypali, přestali si věřit a nenašel se nikdo, kdo by zvedl prapor. Samozřejmě jsme si nepřáli, aby se na nás soupeř chytil a dal za poločas stejně gólů, jako za uplynulých sedm kol. Ale můžeme si za to sami. Soupeři gratuluji, vyhrál zaslouženě.”
Robert Hlavica (Uhelné sklady): „Tak já jsem dneska hlavně rád, že nás neproměněné šance, včetně penalty, nestály opět body. Vítězství beru jako naprosto zasloužené, už i díky počtu zakončení. Vývoj utkání nebyl pro nás ideální, ale u nás to není rozhodující.”

Nejlepší hráč Měcholup: Robin Ráža.
Nejlepší hráč Uhelných skladů: celý tým.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Luděk Steinocher (Uhelné sklady).

Lubor Mírek a René Machálek