Horní Měcholupy se těší na osm nováčků v divizi B

22.07.2015 08:20

Horní Měcholupy se těší na osm nováčků v divizi B

Horní Měcholupy se těší na osm nováčků v divizi B

21. července 2015 07:00» Volné víkendy, přes týden ale pořádná makačka. Tak se chystají Horní Měcholupy na novou sezonu v divizi pod vedením kouče Jakuba Slezáčka. „Dlouho jsme čekali, co vlastně bude. A tak teď hrajeme přípravné zápasy vždycky ve středu a víkendy máme volné, takhle pojedeme tři týdny,“ říká kouč. Věří, že tým půjde do sezony nabušený a odvede dobrou práci.

Vypadá to jako tradiční příprava. Jenže vy jste v létě přestali být farmou Žižkova. To je pořádná novinka. Jak se s ní vyrovnáváte? 
Viktorka bude hrát třetí ligu, takže nebylo možné ve spolupráci pokračovat, a to bez ohledu na ty další věci okolo. Co se týče kádru, tak to na nás vliv nemělo. Do přípravy jdou kluci, co u nás končili minulý ročník. 

Čekal jsem, že může nastat průvan kádrem. Berete to jako pozitivní signál? 
Určitě. Nikdo z kluků neodešel. Prostě se ukázalo, že mají rádi fotbal, mají k němu pozitivní vztah. V Horních Měcholupech jsme takový rodinný klub, je tu skvělá parta, na které to hodně stojí. Hráči třeba i měli nabídky, ale řekli, že zůstávají. Hrají a trénují v Horních Měcholupech rádi, což nás všechny těší. 

Máte nějaké posily? 
Samozřejmě chceme kádr rozšířit. Připravují se s námi dva hráči z juniorky Bohemky a čtyři dorostenci z Viktorky Žižkov. Je jasné, že to jsou mladí kluci, pro dorostence to bude první kontakt s dospělým fotbalem. Ale na Žižkově měli dobrou sezonu, tak doufám, že to u nás v té následující potvrdí. 

To vypadá, že máte kádr pohromadě. Je to tak? 
Tři kluci ještě nezačali. Měl by s námi trénovat Čech. Nepřipravuje se ještě Bláha, kterého na jaře trápil zraněný kotník. Měl teď na pět týdnů ortézu. Ale v minulé sezoně trénoval s druholigovou Viktorkou a je na něm vidět, jak ohromný pokrok udělal. Je to typ hráče, kterého v kádru nemáme a věříme, že bude platný. Počítat nemůžeme ani s Bočkem, který dostal v závěru minulé sezony trest na sedm zápasů, tak ještě bude chvíli stát. Ale trénovat s námi samozřejmě bude, aby byl připraven.

Když jsme zmínili odchody, nesvištělo laso i kolem vás? Přece jenom jste dlouho spolupracoval s Jindřichem Trpišovským, který vedl Žižkov a teď povýšil do Liberce, tedy do nejvyšší soutěže… 
Já jsem spolupráci před rokem skončil a Jindra si vzal do Liberce celý realizační tým, s kterým měl naposledy na Žižkově skvělou sezonu. Taky musím upřímně říct, že v tuhle chvíli bych se na nejvyšší soutěž tak úplně necítil.

No ale něco jste na kolegův posun výš říkat musel. Prozradíte co? 
Já to Jindrovi moc přeju. Před rokem a půl jsem v rozhovoru pro časopis Pražský fotbalový speciál říkal, že do dvou let bude trenér Trpišovský v první lize. Jsem rád, že to vyšlo. Myslím, že to není náhoda, že se prosadil do nejvyšší soutěže a věřím, že o něm ještě uslyšíme. Není to jeho poslední slovo. 

Pojďme ale zpátky do Měcholup. Jak to vypadá s přípravnými zápasy? 
Už jsme porazili na začátku Meteor 2:1, i když jsme v poločase prohrávali. Soupeř po sestupu z třetí ligy staví nové mužstvo, tak uvidíme, jak budou vypadat v divizi. Teď ve středu si zahrajeme s Aritmou, pak nás čekají Brozany, Cholupice a Kolovraty.

Troufnete si takhle na startu přípravy odhadnout, jaké budou ambice týmu?
Minule jsme skončili na osmém místě, tedy v horní půlce tabulky. Budeme se samozřejmě snažit být co nejlepší, hrát náročný fotbal, ale taky zároveň chceme, aby nás hra bavila, abychom z toho měli všichni dobrý pocit. 

Během léta se hovořilo i o variantě, že byste se v Horních Měcholupech mohli dělit o hřiště s Viktorií Žižkov. Co vy na to? 
To je otázka spíš na vedení klubu. Já tohle nemůžu nijak ovlivnit, hřiště by bylo přece pořád stejné. Možná by to bylo pro mě plus v tom, že bych viděl víc fotbalů v Praze.

Některé týmy si vyměnily pro novou sezonu divizní skupinu. Váš tým zůstal věrný béčku, už jste koukal na soupeře a troufnete si odhadnout, zda bude kvalitnější?
Četl jsem rozhovor s Tomášem Kubrem z Aritmy a tomu musím dát za pravdu, že skupina A kvalitnější bude. My jsme v béčku, kde máme osm nováčků, takže se soutěž určitě hodně promění. Já to ale vítám, protože nás čekají nové týmy, nové herní styly.

Změnou také je, že už nebudete hrát derby s Motorletem, ale s Meteorem… 
To, že se Motorlet rozhodl jít do áčka, jsem vážně docela uvítal. Je pravda, že jsme s ním měli děsivou bilanci, jejich herní styl nám vůbec neseděl. A to samé Nové Strašecí, i s ním jsme měli negativní bilanci, a taky šlo do áčka. Z týmů, s nimiž se nám v minulé sezoně vůbec nevedlo, nám tam zůstaly už jen Neratovice. Tak uvidíme, jak to bude. Když se ale bavíme o té další sezoně, tak se určitě těším na jednu věc.

Prozradíte na jakou? 
Na zápas s Chomutovem, protože má stadion na první ligu a ten zápas bude pro všechny kluky svátek. Už teď se na to těšíme, jedeme tam ve čtvrtém kole.