Jak porazit Třeboradice? Podržel nás brankář a jim se nechtělo běhat, říká Boček

01.11.2017 12:50


Jak porazit Třeboradice? Podržel nás brankář a jim se nechtělo běhat, říká Boček

31. října 2017 07:00 » Obrovská radost z něj tryskala. Když se míč zavlnil v síti za zády exligového brankáře Petera Bartalského, pelášil obránce Horních Měcholup Miroslav Boček po mokrém trávníku a užíval si svoji chvilku slávy. Byl odměněný za bojovný výkon. Nakonec jeho trefa na 2:1 znamenala i tři body ze hřiště přeborového lídra Třeboradic, kde jeho tým triumfoval 3:1. „Byla to náhoda. Dal jsem gól snad po třech letech,“ smál se autor vítězného gólu.

Vyčerpaný, ale šťastný. Sedí tahle definice na vás po utkání v Třeboradicích?
Radost z gólu jsem si vychutnal a vyhrát tady, to se počítá. Zvláště, když byl fakt těžký terén pro oba týmy. Ale dokázali jsme se s tím vypořádat. Něco jsme si řekli před zápasem a od začátku jsme si za tím šli. Věděli jsme, že to bude velký boj. Ale dokázali jsme to.

Chápu to správně, že jste si věřili a jeli jste do Třeboradic vyhrát?
Chceme vyhrát každý zápas. My jsme s nimi hráli dvakrát a pokaždé to bylo vyrovnané utkání, tak jsme věřili, že to tak může být zase.

Mluvíte o vyrovnaných zápasech, ale oba jste prohráli. Přesto jste si věřili?
Šance jsme měli v každém z těch utkání. Tentokrát jsme je proměnili a jsme za to rádi. Uskákali jsme všechno, co šlo. I brankář nás podržel.

Třeboradice poprvé v soutěži prohrály, jsou to v tomhle směru zlaté body?
Za dobu, co si pamatuju, tady dokázal vyhrát jen málokdo. Třeboradice do zápasu s námi v téhle sezoně ještě neprohrály. Jsme rádi, že jsme tu vyhráli a jako první je porazili.

Před výkopem se hodně mluvilo o tom, zda se vůbec bude hrát. Chtělo se vám do toho nečasu?
Vůbec ne. Já jsem byl asi jeden ze dvou u nás v týmu proti tomu, aby se hrálo. Vítr byl nesnesitelný. Před výkopem to bylo nejhorší, pak se čekalo dvacet minut, jak se rozhodnou rozhodčí. Uklidnilo se to, první poločas to bylo ještě jakž takž ucházející...

Asi ty vaše nepříjemné pocity ještě umocnilo, když se domácí dostali do vedení, že?
Bylo to špatný. Ale jsme mladý tým, takže jsme to z hlediska psychiky ustáli. Pustili jsme to z hlavy, nestalo se nám to poprvé. Navíc tady jsme hráli fakt dobře. Kdyby byl výkon špatný, tak by to asi bylo něco jiného. Jen jsme dostali gól, to se prostě stane. Snažili jsme se dál hrát to samé. Ten gól jsme dostali docela brzy a bylo dost času s tím ještě něco udělat.

Měcholupy ukázaly sílu. Přitom všechno hrálo proti vám: silný soupeř, špatné počasí, prohrávali jste...
Hrajeme kombinační fotbal a k tomu dokážeme bojovat. Terén sednul víc nám než jim. Oni sice vedli, ale my jsme byli lepší. Měli jsme víc gólovek a mohli jsme klidně vést už před přestávkou. Jasně, i oni měli příležitosti, takže jsme mohli i prohrávat. První půle byla tak nějak vyrovnaná, ale po přestávce už Třeboradice skoro nic neměly.

Když jste dal gól, už jste věřil, že si odvezete tři body?
Věřili jsme určitě. Vedli jsme 2:1 a soupeře jsme k ničemu nepouštěli, drželi jsme balon, tak bylo jasné, že vyhrajeme. Pak jsme to ještě pojistili. Ale těch pojistek mohlo být daleko víc. Samozřejmě jsme byli rádi za třetí gól, protože jsme o branku vedli i v jiných zápasech, ale tam jsme to třetím gólem nepojistili a byli jsme za to potrestaní. Buď soupeř vyrovnal, nebo jsme i prohráli. Takže tady jsme byli rádi, že to dobře dopadlo.

Nerozhodilo vás ani to, když se zpožděním začala i druhá půle? To jste dokonce vy i domácí odešli ze hřiště do kabin. Co se stalo?
Sudí zapískali, tak jsme šli na hřiště. Nechápali jsme, že na něj nepřišli rozhodčí. Tak to šli kluci do kabiny prověřit, nečekali jsme to a nevěděli jsme, co se děje. Bylo to zvláštní. Pak se ve druhé půli ještě jednou zápas přerušil. To bylo šílený, to nešlo, když začaly padat kroupy. Bylo dobře, že se to přerušilo. Bylo to na zhruba pět minut, vleklo se to, ale na našem výkonu to znát nebylo, nevypadli jsme z tempa. Na domácích to asi znát bylo. Přišli mi takoví otrávení, nechtěli běhat. Hráli jen nahoru a moc nebránili. A my jsme toho dokázali využít. Tři body jsou super výsledek.

René Machálek, sport.cz