Jak to vidí Kuba Klir a "rada starších"

06.01.2015 09:56

Vstup do sezóny se nám vydařil, a i když herní projev nebyl zcela ideální, dařilo se nám pravidelně bodovat. Především díky tomu, že jsme neinkasovali žádnou branku, a alespoň tu jednu jsme vždy dokázali vstřelit. Jinak byla ovšem naše efektivita co se ofenzivního snažení týká dost nízká, a na jeden gól jsme potřebovali alespoň 5 brankových příležitostí. Ale s každým dalším úspěšným zápasem rostlo naše sebevědomí a díky tomu a někdy i díky štěstí, které se k nám přiklonilo, se nám podařilo úvodních několik zápasů těšným rozdílem zvládnout a připsat si tak důležité body. Během této úspěšné série náš tým zdobilo několi věcí: týmové pojetí, bojovnost, nasazení a minimální chyby v defenzivní činnosti celého týmu. Možná i kvůli pro všechny tak překvapivě úspěšném vstupu do sezóny jsme se uspokojili a vkradlo se do našich myslí, že už to půjde teď samo a nějak ty zápasy budeme v tomhle stylu vyhrávat i nadále. Z naší hry se postupně vytrácelo to, co nás zdobilo, tedy nasazení a bojovnost. Možná jsme si mysleli, že ostatní týmy přehrajeme jen fotbalovostí.

A tak začala série jiná, série neúspěšná. Je nutno ovšem objektivně uznat, že v této fázi podzimu nás čekali soupěři, kteří patří k tomu nejlepšímu v této divizi. (Litoměřice, Lovosice, Brozany, Motorlet a Neratovice. I tak si myslím, že kvalita našeho týmu je s těmito soupeři srovnatelná a máme určitě na to, abychom proti nim uspěli. to se ale bohužel nestalo a s každou další porážkou se náš tým dostával do větší herční i výsledkové krize. tato krize vyvrcholia 90 otřesnými minutami (2. poločas proti Brozanům a 1. poločas proti Motorletu), kdy jsme vůbec nepůsobili jako tým a kupili jsme chybu za chybou. Herní zlepšení přišlo až v zápase v Úvalech, který jsme měli jednoznačně vyhrát. Zlepšenou formu jsme potvrdili hned v následujícím domácím zápase proti poslednímu týmu ze Žatce, který k nám ovšem už nezajížděl s nálepkou otloukánka soutěže, jelikož měl za sebou několik dobře zvládnutých utkání, a tak nebyl vůbec důvod tohoto soupeře podceňovat, zvláště pak v našem aktuálním rozpoložení.

Tento zápas jsme nakonec zvládli skvěle a poprvé v sezóně jsme si s chutí zastříleli. Byli jsme tedy v očekávání posledního zápasu s dalším týmem zde dna tabulky - Nového Strašecí. Naskytla se nám možnost, že v případě vítězství bychom se rehabilitovali  za tu dlouhou černou sérii. Navíc bychom se dostali na 25b., tudíž by se celý podzim dal hodnotit jako vcelku úspěšný.

Bohužel jsme však ale nedokázali navázat na zlepšené výkony z posledních 2 zápasů a domácí tým nás tvrdě potrestal.

Nezbývá nám tedy než se kvalitně přes zimu připravit a na jaře se pokusit dokázat, že rozhodně patříme do horní části tabulky.