Meteor - SKHM 1.kolo

05.10.2013 00:14

Meteor nezvládle třetiligovou premiéru. V derby ho srazily Horní Měcholupy

Nováček z Meteoru se probral v třetiligové realitě. Zatímco v divizi tým trenéra Josefa Pletichy zmáčkl soupeře a většinou dokráčel k vítězství, v třetiligové premiéře dostal školu od Horních Měcholup, které navíc měly k dispozici posily ze Žižkova. V derby tým z Libně prohrál 0:2, když obě branky dostal na startu druhé půle.

Prohráli jsme zápas vlastní nezkušeností, kdy nás soupeř potrestal z identickách situací. Chtěli jsme je řešit fotbalvě, jenže to nevyšlo a Měcholupy daly góly, zhodotil zápas trenér poražených Pleticha. Na něm i na hráčích bylo znát zklamání. Meteor se na start do třetí ligy těšil, chtěl uspět. Jenže místo toho po přestávce přišl kolaps. Dvougólové manko už nevymazal, zkušený soupeř kontroloval zápas. ,,Oni měli sedm lidí ze Žižkova, sočasné řády tohle posilování umožňují, takže jsme to museli vzít. To je jejich boj, že se rozhodli jít touhle cestou. My vše řešíme po svém,´´ pokračoval Pleticha.

Do poločasu sice Meteor neohrozil střelou branku, nicméně ani Měcholupy neměly tutovku. ,,To jsme se tak nějak sžívali se soutěží, je to úplně jiná rychlost, jiný level,´´ přiznal Pleticha.

Po přestávce jeho tým dvakrát zkolaboval a Vrabec se Súkenníkem dostaly hosty do vedení. I Meteor měl pár nadějných situací, jenže míč do sítě nedostal. ,,Mylsím, že v divizi by z toho byly góly,´´ tušil kouč poražených.

Smutěk v očích měl po závěrečném hvizdu i jeden z nejlepších domácích hráčů Tomáš Kadlec. ,,Jsme zklamaní, to je jasné. Doma se musí vyhrávat,´´ měl jasno o tom, jak měl vypadat výsledek.

Sám už třetí ligu během kariéry zahrál, jenže hodně spoluhráčů z Meteoru prožil premiéru na této úrovni. ,,Tak pro devadesát procent týmu to byl první start v ČFL, ale tomu bych určitě tuhle porážku nepřipisoval. V přípravě jsme hráli proti lepším soupeřům, byl prostor zvykoust si na tuhle kvalitu,´´ myslí Kadlec.

Podle něj bylo hodně znát, že soupeř napěchoval sestavu posilami z druhé ligy. Prim hrál Zapalač, který v sobotu dal gól Žižkova v druholigovém utkání v Sokolově. ,,Tohle posílení ovlivnilo zápas. Třeba Zapalač, to je profík. Byl vidět rozdíl v rychlosti, tvrdosti, ´´ doplnil.

Trenér Meteoreu i Kadlec teď musí překousnout zklamání a porážku hodit za hlavu. „Musíme jít dál, nevěšíme hlavy. Prostě to teď musíme napravit ve Štěchovicích. Víme, že tam chytá Radek Sňozík, ale na to nesmíme ohlížet,“burcuje spoluhráče Kadlec. „Zkusíme to napravit, Sňozík Nesňozík,“ podpořil záložníka kouč Pleticha.

 

To Horní Měcholupy si užívaly vítězství. Aby ne, v přípravě v posledních třech duelech nedaly ani gól a na Meteoru protáhly čekání o další poločas. „Nedali jsme asi dvacet šancí. Tak jsem rád, že jsme to zlomili,“ ulevil si kouč vítězů Jakub Slezáček

I on dobře věděl, že jeho týmu pomohli hráči z kádru Žižkova. „Přišla s nimi kvalita, kluci byli hodně vidět, je domluvené, že když to půjde, budou chodit celou sezonu,“ poznamenal trenér Měcholup.

Ten byl spokojenější hlavně s druhou půlí. „První půli jsme měli převahu, ale byli jsme neplodní. Po pauze nám pomohly nevynucené chyby soupeře. Jsme moc rádi, že jsme tu naši neproduktivitu uťali,“ usmál se.

A jak vítěznou neděli oslaví? „Já jsem udělal za víkend šest bodů, jsem ještě druhý asistent na Žižkově, který vyhrál v Sokolově,“ upozornil Slezáček. Na posezení pod slunečníkem s dobrým nápojem prý ale není čas. „Oslavím to tak, že se pojedu podívat na fotbal do Jiren.

K tomu, aby Měcholupy dosáhly na půdě nováčka na tři body, hodně pomohl Ondřej Vrabec, autor první trefy vítězů. Skóroval po rychle akci, kdy mu stačilo trefit odkrytou branku. „Hodně jsem se na tu ránu soustředil, naštěstí šel míč po zemi, tak jsem ho trefil dobře,“ ulevil si střelec. 

Ten stál proti Meteoru v kariéře už několikrát, příznivou bilanci ale neměl, proto si užíval, že Měcholupy vyhrály. „Bylo to těžké, protože Meteor vlastně celý zápas bránil. Nakonec jsme ale tu důležitou výhru na startu uhráli. Pro mě je to o to lepší, že jsem nad Meteorem vyhrál poprvé v kariéře,“ usmíval se Vrabec a spěchal si vychutnat vítězný pokřik do kabiny

 

Co řekli trenéři o novince pěti možných střídání?

Josef Pleticha (Meteor VIII): „Je to dobrý. Když měl člověk k dispozici jen tři střídání, tak si pořád to jedno šetřil, kdyby se třeba něco stalo brankáři. Teď je ten prostor větší a já ho vítám. Do hry se dostane víc kluků z lavičky. Samozřejmě, když někdo povede 1:0 a bude mít k dispozici pět střídání, tak toho asi bude využívat a soupeři se to líbit nebude.“

 

Jakub Slezáček (Horní Měcholupy): „Bylo to takové zvláštní, je to nezvyk. Týmu to může pomoci, my jsme maximálně prostřídali, nastoupili u nás hráči, co kopali ve druhé lize o den dřív, takže se hodilo, že jsme mohli sestavu oživit. Pochopitelně, prohrávající týmy to asi moc nevítají.´´

FK Meteor Praha VIII – SK Horní Měcholupy 0:2

Branky: 47. Vrabec, 49. Súkenník. Rozhodčí: Paták – Košan, Šauflová. Bez ŽK. 320 diváků

FK Meteor Praha VIII: Kohlbeck – Minárčik (81. Hruška), Moudrý, Daňhel, Boruta (65. Jovanovič) – P. Janda, Štefan – Kadlec (87. Jiřík), Maxa (56. Junek), Míča (75. Vobořil) – Fíček. Trenér Josef Pleticha.

SK Horní Měcholupy: Pokorný – Houžvička, Kiidron, Markuzi, Petřivý – Vrabec (88