Mladší přípravka si výhrou v posledním zápase zajistila celkové vítězství ve své kategorii

24.06.2016 11:18
AFK Union Žižkov - SKHM        7 : 9        (3:3, 1:1, 1:3, 2:2)
 
HráliDusil, Havlová, Ponert, Medelský, Maleta, Ondráček, Varga, Rechnovský
 
GólyMedelský 4, Maleta 3, Ondráček, Ponert
 
Asistence: Dusil 3, Medelský, Ponert
 
 
 
 
Poslední mistrovský zápas v této sezóně. Předehrávali jsme netradičně v úterý. Navíc na hřišti Vítkova, které nám vůbec nesedí. A nejen tím, že je to velmi z ruky, ale i kvůli nekvalitnímu terénu, který je velmi nevhodný pro naši technickou kombinační hru.
V tabulce jsme měli náskok tří bodů, ale k celkovému vítězství jsme museli nutně vyhrát, případně remízovat, protože jsme měli špatné vzájemné zápasy s týmy v popředí. Jenže na remízu hrát neumíme a nechceme, a proto jsme chtěli zvítězit.
Stál proti nám ovšem tým Žižkova, který byl úplně jiný, než na podzim. Jeho páteř tvořili hráči týmu Viktorky Žižkov U8.
Začali jsme, jak jinak, po pár minutách prohrávání 3:0. Ten náš pomalý rozjezd je již natolik tradiční, že se zdá, že naše hráče vůbec nerozhází, kromě trenérů, asistentů, vedoucích a fanoušků. Za tohoto stavu se začal prosazovat náš styl a konečně jsme začali střílet branky. Jedna hezčí než druhá. V posledních vteřinách první vteřiny jsme vyrovnali nádherným gólem, kdy Filip vybojoval míč, nahrál Pepemu, který z první přeloboval vyběhnuvšího soupeřova brankáře.
Druhá čtvrtina byla již daleko vyrovnanější a konečně jsme se ujali vedení. To jsme drželi celou čtvrtinu až do poslední minuty i díky skvělým zákrokům Adélky. Ale i přesto jsme těsně před koncem inkasovali.
Třetí čtvrtina. Asi jsme zápas chtěli ještě více zdramatizovat a po našem přímém kopu jsme si neuhlídali protiútok a inkasovali jsme 5:4. Naštěstí jsme nedlouho poté vstřelili gól díky Tadeášově střele ze střední vzdálenosti, což u nás není zvykem. A dalším útokem jsme převzali vedení díky Maxově houževnatosti - 5:6. A další naše akce se valily na soupeřovu branku. Akce Michal - Filip gól 5:7.
Poslední čtvrtina, soupeř opět korigoval na 6:7 šťastným gólem, kdy náš obránce podklouznul na drnu a útočníkovi se otevřela cesta k naší brance. To soupeře nabudilo a začal více střílet. Vysunul napadání až k naší brance a my se dostávali pod tlak. Z něho jsme se až po šesté minutě vymanili natrvalo. Naše ostré kontraútoky nám dávaly šanci na dobrý výsledek. První se dokonale povedl v deváté minutě. Michal obral o míč útočníka, rychle s míčem vysprintoval kupředu a v tu chvíli se mu rozeběhli Max s Pepem po křídlech, takže jejich obránce si musel jednoho vybrat na obsazení - vybral si Pepeho a v ten samý okamžik šla sehrávka na Maxe a ten obstřelil brankáře - gól. Skvělá blesková akce! A ihned po soupeřově špatném rozehrání vstřelil poslední gól Max. Poté jsme přečkali soupeřův tlak a uslyšeli konečný hvizd, když ještě v posledních vteřinách vytáhla krásný zákrok Adéla. Dnes hráči hráli opravdu dobře - dřeli, bojovali, ukázali svoje technické přednosti a již  víceméně taktickou připravenost proti kvalitnímu soupeři. Díky patří všem - Adélce v bráně, která svými zákroky několikrát zachránila naši svatyni, obráncům Kubovi, Danovi, Tadeášovi, kteří skvěle takticky ubránili soupeře. Mohlo by se zdát, že nebyli tak moc vidět, ale to je mýlka, měli pokyny, které splnili. Michal měl úkol vyrážet do protiútoků, a to se mu také dobře dařilo. Filip hrál skvěle staženého útočníka a v tom mu sekundovali na úplném hrotu Pepe a Max - také velmi dobře. A samozřejmě že tento výsledek není jen dílem těchto osmi hráčů, ale celého týmu, který se v celé sezóně zapojil do hry. Všichni mají na titulu stejný podíl.Více zde: https://www.skhm2007.cz/zapasy-2015-16-h3h-107/afk-union-zizkov-skhm-14-6-2016/