Nový Bor - SKHM 1:1 (1:2 n.p)

28.04.2015 11:13

Popis utkání pochází z webových stránek Nového Boru.


Poměrně chladné, ale určitě oproti jiným rokům jarní počasí přivítalo diváky na první mistrovský zápas jara.

 Jak už bylo psáno před několika dny okolo našeho klubu kolují různé zaručené i nezaručené zprávy o budoucnosti našeho fotbalu a stavu celého kádru mužstva. Jedno je však jisté, vedení klubu udělá a děla vše,aby se ty negativní zvěsti staly nesmyslem. Jednak jsme k dnešnímu zápasu doplnili kádr o hráče na hostování jako např. Mladík T.Tschakert, J.Moravec. Do mužstva se zapojil po návratu z rodné země Ali Osumanu. Hostování ve Skalici ta ukončil Třešňák.  Ale hlavně k dnešnímu zápasu doplnil mužstvo také sedmi hráči FK Varnsdorf .

ImageImageImage
   Také dnešní hostující klub SK H.Měcholupy v dnešním zápase využil fotbalové spolupráce na bázi farmy s FK Viktorie Žižkov a dnes k nám přijelo velmi silné mužstvo. Utkání začalo o pár minut oproti správnému času a to zavinila porucha elektronickém zařízení (PC) a tak vyhotovení zápisu o utkání muselo být na náhradním zdroji. Zahájení utkání připadlo losem našim barvám. Také se nám povel první útok, ale až do prostoru vápna.Tam vybojoval míč soupeř, který se pokusil ohrozit naší obranu.V tom jsme mu zabránili a dobrou kombinací jsme vedli další útočnou akci. Bohužel už ve 4.minutě jsme přišli o zkušeného hráče L.Kubeše, který podklouznul na trávníku a přivodil si zranění, kterému nedovolilo pokračovat další hře.Tak jsme pár minut hráli v deseti a v 7.minutě se dostal na trávník střídající Stromecký. Pokračujícím čase zápasu viděli divácí útočné akce na obou stranách. Ve 14.minutě dostal žlutou kartu za stažení soupeře Mach. V dalších minutách začali hosté víc ovládat hru a nám uzavřeli cestu k jejich brance. Sami několikrát ohrozili našeho brankáře. V jednom případě se to podařilo i našim, ale jejich chasníci v obraně byli hodně pozorní. Na druhé straně se nám podařilo zabránit gólu v hodině dvanácté a vykopnout míč z prázdné branky. Ve 44. minutě si za svůj zákrok na našeho hráče vysloužil soupeř také žlutou kartu.

Image ImageImage

Druhý poločas zahájil soupeř, ale naši se brzo dostali k míči a šli na zteč obrany Měcholup. Několik kliček navíc a přišli jsme o míč. Hosté pohotově zaútočili a průnikem do otevřené obrany a lobem ve 47.minutě přehodili  Blumentirtta 0:1. S tímto stavem a hlavně skórem jsme se nechtěli smířit. Přidali jsme na aktivitě a bojovali o vyrovnání. Přitom se stalo, že nám soupeř opět utekl a poslal nebezpečnou střelu na naší branku. I když míč směřoval do branky dokázali jsme jej včas zastavit. V 57.minutě hráč Měcholup zezadu nebezpečně fauloval Kotiše, ale bylo dost daleko od branky a tak brankář si s tím poradil. Pak naši trenéři přistoupili ke střídání. Kapiče nahradil Osumanu a krátce potom Dordiče  Lebruška. Tato střídání hodně naší hře prospěla. Oba čerství hráči dokázali víc udržet míč a soupeřova obrana byla pod tlakem.Také přišly fauly a pro nás trestné kopy,ale na dnešním terénu to zas tak velká výhoda nebyla. Také hosté střídali a posilovali střed i obranu. Blížil se závěr zápasu. Nápor našich byl hodně velký. V 83.minutě zakroužil si míč u nohy před vápnem Lebruška a také věděl co chce udělat. Vyslal prudkou a správně mířenou střelu do šibenice 1:1 a odměna za tyto minuty hry byla potvrzena. V závěrečných minutách jsme se ještě chtěli pokusit o zvrat zápasu, ale to se nám už nepovedlo a tak přišly na pořad pokutové kopy-rostřel o další bod v konečném hodnocení zápasu. Bohužel ten jsme opět nezvládli tak jsme si odnesli z dnešního zápasu jeden bod a soupeř dva body.
    Ať je to tak nebo tak, soupeř byl velmi dobrý a bod je dobrý zisk. Příští víkend hrajeme v Krupce.
Sestava: Blumentritt, Dordič,(Osumanu)Čurgali,Norek,Kubeš,(Stromecký),Kotiš,Kučera,Ruszo,Broschinský,Kapič,(Lebruška). Tr.Jeníček,as. Szabo a Moravčík, ved.mužstva Obrovský J.
góly : 75. Lebruška  -  47. Peterka žl.k.: 2:2 č.k.: 0 diváků: 135 rozhodčí: A. Šob kolo: 16 

autor článku Jiří Obrovský st.