Do přeboru i s trenérem Slezáčkem!!!

29.06.2016 22:20

Horní Měcholupy budou hrát přebor. Chceme nastartovat něco nového, říká Jindra

28. června 2016 07:00 » Horní Měcholupy se sice zachránily v divizi, v další sezoně ale čtvrtou nejvyšší soutěž hrát nebudou. Vedení pražského klubu se rozhodlo působit nově v Pražská teplárenská přeboru. „Nestala se žádná katastrofa, jen jsme prostě dospěli k závěru, že je lepší hrát o přední příčky v přeboru, než hrát od prvního kola v divizi o záchranu,“ řekl Jiří Jindra, ředitel klubu.

Zkuste více rozebrat, proč jste se rozhodli odejít do přeboru?
Už když jsme v Horních Měcholupech sestoupili z třetí ligy, tak se řešilo, zda jít do divize. Postupem času se měnilo hodně věcí. Z klubu odešlo pár důležitých činovníků, měnili se trenéři. Působil u nás třeba Jindřich Trpišovský, který si řekl dobrou prací o angažmá ve Viktorii Žižkov, kam jsme ho rádi uvolnili, protože to byla pro něj šance. Prostě se změnilo hodně věcí a my jsme teď cítili, že je čas na změnu. Určitě tohle rozhodnutí neznamená nějaký konec. Právě naopak, zkusíme něco nastartovat.

Jak to tedy bude v Horních Měcholupech dál fungovat?
Hodně nás s odstupem mrzí, že v klubu přestala nějakým způsobem fungovat mládež. Co se týče áčka, dospělo to tak daleko, že jsme při doplňování kádru byly závislí na jiných mančaftech, takže teď chceme prostě nastartovat něco nového. Víc se věnovat mládeži, nastavíme podmínky, jak to v bude fungovat. A v tomhle směru do toho působení mužského A týmu v přeboru zapadá. Dovedeme si spočítat, že rozpočet bude menší. Cítím, že k tomu všemu jsme našli společný pohled na fotbal s radnicí, což je také nesmírně důležité.

Do přeboru se ale nemusí některým hráčům chtít. Promění se hodně hráčský kádr?
V tuhle chvíli vím o jediném odchodu – Máry Čecha. Odvedl u nás v klubu velký kus práce. Staví se v soukromí na vlastní nohy, takže když dostal nabídku z vyšší soutěže, tak jsme to všechno respektovali. Chtěl bych mu za všechno, co pro Horní Měcholupy odvedl, poděkovat. Co se týče kádru, už před rozhodnutím odejít z divize a působit v přeboru, jsme dávali dohromady možné doplnění kádru, a to z mládežnických týmů Viktorie Žižkov.

Počítám, že s hráči ještě budete hovořit, že?
Určitě ano. Jak jsem říkal, chceme v Horních Měcholupech něco nového nastartovat a řešili jsme, zda budeme hrát o čelní místa v přeboru, nebo o padáka v divizi. Rozhodli jsme se pro první variantu.

Jak to vypadá s trenérem Slezáčkem, který v klubu odvádí dobrou práci?
Tahle chvíle je složitá pro mě i pro něj. On má po sezoně zaslouženou dovolenou. I přesto jsme v neustálém telefonickém kontaktu. Je to srdcař tělem i duší, odchovanec Horních Měcholup. Jsme domluvení, že po schůzce s hráči si okamžitě budeme volat. Já bych byl moc rád, aby u nás pokračoval dál. Pro mě je to alfa a omega. On je skvělý nejen směrem do šatny. Když se podívám, co všechno dělá a jakou práci odvádí, vidím v něm velkou budoucnost. Myslím, že by se mohl jednou posunout výš, jako to dokázal jeho předchůdce Jindřich Trpišovský.

Fungujete i ve Viktorii Žižkov, která postoupila do druhé ligy. Někdy asi není jednoduché skloubit práci ve dvou klubech. Budete v tomhle fotbalovém dvojboji pokračovat?
Určitě ano. Je to pro mě v tuhle chvíli další nová výzva. Byť to někdy bylo a jistě i bude hodně náročné. Zvláště když si vezmete, že kdekoliv jsem působil, chtěl jsem vždycky o něco hrát. Bojovat ve středu tabulky, třeba o osmé místo, to mě nebaví. Jsem raději, když se hraje o postup, nebo tedy o záchranu, což jsme si teď v Horních Měcholupech několikrát vyzkoušeli.

Žižkov má navíc v hornoměcholupském areálu zázemí. To bude platit i po propadu klubu do přeboru?
Na schůzkách, které proběhly, bylo definitivně rozhodnuto o tom, že Viktorka bude mít dál zázemí v areálu Horních Měcholup a bude využívat i hřiště klubu.

S jakými pocity a vyhlídkami se vracíte do nejvyšší pražské soutěže?
Před pár lety jsem měl s přeborem zkušenost díky působení u rezervy Viktorky Žižkov, ale pak jsem v přeboru nepůsobil. Musím říct, že se do této soutěže vracejí Horní Měcholupy s pokorou a respektem. Vím, že je v té soutěži hodně šikovných fotbalistů, co nehrají vyšší soutěže z nějakých osobních důvodů. Je to kvalitní soutěž.

Jakou roli by v přeboru měly hrát Horní Měcholupy?
Jak jsem říkal: deset let jsem vlastně na Praze nepůsobil. Půjdeme do soutěže s mladým týmem a já bych byl rád, kdybychom byli pro přebor oživením. Určitě se na přebor těšíme a byl bych rád, kdybychom hráli na předních příčkách.


Horní Měcholupy v posledních deseti sezonách

2006/07 – přebor, 1. místo - postup
2007/08 – divize B, 9. místo
2008/09 – divize C, 10. místo
2009/10 – divize C, 9. místo
2010/11 – divize C, 7. místo
2011/12 – divize A, 1. místo - postup
2012/13 – ČFL, 13. místo
2013/14 – ČFL, 17. místo - sestup
2014/15 – divize B, 8. místo
2015/16 – divize B, 10. místo