SKHM 2003 - Vršovice 12:2

11.05.2014 16:59

SKHM 2003 vs. Vršovice - 12 : 2. Hráno 8.5.2014

 

 

Ve čtvrtek ráno, 8. 5. 2014, náš dream team čekal zápas se soupeřem z Vršovic. Ačkoliv je s vršovickým fotbalem spjata zejména Slávia a Bohemka, tak se na území této čtvrti nachází i další fotbalové teamy. Dnes nás tedy čekal souboj s celkem Vršovic a příští kolo hrajeme s PSK Union. Vloni na podzim naši borci porazili Vršovice vysoko 10:2. Dnešní utkání jsme hráli na domácí půdě a tak se očekávala výhra našeho mančaftu. Nicméně jsme pro dnešní zápas byli oslabeni o Petra G. a Lukáše „Hřebíka“. Dva kluci na střídání běžně stačí, ale nesmí se z nich nikdo zranit. Pak by nám v závěru zápasu mohli dojít síly a dobře fyzicky připravený soupeř by mohl naše nebohé hochy uběhat a tím přehrát. K žádnému zranění však naštěstí nedošlo.........., ale dramatické chvíle zápasu rozhodně nechyběly.

 

 

Do 1. čtvrtky naši borci vlétli jak divoké vosy a velmi brzy jsme se ujali vedení 3:0. Skvělé bylo, že góly padaly po hezkých kombinačních akcích, nejednalo se o žádnénáhodňáky z půlky hřiště. Soupeř zjevně s tímto průběhem zápasu nepočítal, byl zalezlý na své polovině a hrozil jen ojediněle po dlouhých nákopech na útočníky. To se však našim beků dařilo celkem v pohodě eliminovat. Naopak naši chlapci neustále kroužili kolem soupeřova vápna, hráli velmi pěkný kombinační fotbal a vytvářeli si další gólové příležitosti. Bohužel, jak u nás již bývá zvykem, nedařilo se nám je proměňovat. A tak 1. čtvrtina zápasu skončila poměrem 3:0 v náš prospěch.

 

2. čtvrtinu zápasu jsme odstartovali ještě lépe než tu předchozí. A nešlo pouze o rychlý start - rychlý byl celý její průběh. Alespoň dle vstřelených branek. Na co jsme sáhli, resp. spíše do čeho jsme kopli, z toho byl gól. Hned v 1. minutě vstřelil gól Lukáš N., což pro něj znamenalo jeho 1. branku v sezóně a snad tím protrhl svou střeleckou smůlu. Soupeř pak sice v průběhu hry korigoval gólem na 5:1, ale vzápětí se na něj strhla další střelecká smršť. Vršovice byly na dně a nevzmohly se na žádný odpor. Bylo to až šokující, jelikož jsem si Vršovice pamatoval jako bojovný, a pro naše kluky, nepříjemný team. Tato čtvrtina byla zcela rozhodující pro konečnou podobu výsledku. Po jejím konci bylo skóre 11:1.

 

O přestávce nabádali naši trenéři kluky, aby nepolevovali. Aby se snažili dát co nejvíce gólů, jelikož nakonec může být rozhodující i skóre. Asi všichni jsme si v tu chvíli mysleli, že můžeme atakovat bájnou 20-ti gólovou hranici vstřelených branek. Navíc Dominik projevil přání si zahrát v poli, ale to mu bylo přislíbeno až pro 4. čtvrtinu a to pouze za předpokladu, že se zápas bude nadále vyvíjet stejným směrem. No, Dominik si dnes v poli nezahrál, v 3. části hry se totiž začaly dít věci........

 

Do 3. čtvrtiny totiž nastoupili úplně jiné Vršovice. Začali hrát mnohem agresivněji, lítali po hřišti jako diví. Hned v 1. minutě dali gól a dál do nás bušili. Netuším, proč takto začali hrát až nyní, bylo to již pozdě, ale naši chlapci byli v tu chvíli jak opaření. Nestíhali, kombinačně se neprosazovali, jelikož jim na to soupeř nedával čas. Je samozřejmě těžké se z ničeho nic přizpůsobit úplně jinému pojetí hry ze strany soupeře. V tu chvíli je třeba hrát jednodušeji, v zadu na jistotu, podržet vepředu míč a jednodušeji zakončovat. To však našim chlapcům docházelo velmi pomalu. Bylo nutné rychle prostřídat naše řady a vsadit na osvědčenou sestavu, resp. kluky poslat na jejich zažité posty. Teď nebyla možnost zkoušet nějaké netradiční variace, nastal tuhý boj. Tuto čtvrtku jsme projeli 0:1 a bylo opravdu dobře, že jsme měli tak vysoký náskok. Kdyby soupeř takto hrál hned od 1. minuty, bůh ví jak by se zápas vyvíjel.

 

4. čtvrtina zápasu již byla vyrovnaná. Kluci přitvrdili v osobních soubojích a nenechali se již soupeřem tak jednoduše přetlačit. Gólových šancí na obou stranách moc nebylo, bojovalo se hlavně ve středu hřiště. Ve 4. minutě jsme dali gól a jelikož soupeř do konce zápasu již neskóroval, utkání skončilo 12:2 v náš prospěch.

 

Je vlastně dobře, že Vršovice zápas nevzdali a byli nám ve 3. a 4. čtvrtině vyrovnaným soupeřem. Do konce sezóny nás kromě slabých Modřan čekají jen silní soupeři a tak si kluci mohli vyzkoušet, jaké to je bojovat o každý centimetr četvereční hrací plochy. A taky si zvyknout na agresivnější hru soupeře. PSK Union jsme vloni porazili pouze 7:5, takže se nám nabyté zkušenosti ještě mohou velmi hodit.

 

Jiří Novotný

 

Statistika našich borců z SKHM 852014.doc (89600)