SKHM - MODŘANY

13.11.2013 00:04

Hola, hola, fotbal volá! A to netradičně v pátek, 1. 11. 2013. Sraz je již v 15.00, což je trochu honička, ale nakonec se všichni sešli v plné síle, takže jsme tentokrát nemuseli nikoho brát z ročníku 2004. Dnes nás čeká soupeř z Modřan. Při letmém pohledu na průběžnou výsledkovou tabulku by nám soupeř neměl způsobit nějaké závažné potíže, ale kdo ví! Takže se rychle převléknout, vyslechnout pokyny trenérů a šup na rozcvičku. Ale, ale, co se to děje??? Jeden z našich mládenců (konkrétně Jirka) nemá stulpny! MÁMA MU JE NAZABALILA!!! Chudák kluk, doma neměl čas na nějaké balení tašky na zápas. Musel se přeci koukat na televizi a pak si zahrát počítačovou hru. To ale samozřejmě nevadí, po rychlé telefonické urgenci skočila mamča - kustod do auta a celá zplavená se přiřítila se stulpnami, aby náš borec mohl nastoupit.  Hurá!!! Podařilo se!!! A tak se konečně nášforward může převléct. Ještě se trochu potrápí s těmi šňůrkami v kopačkám, kterým se říká tkaničky a už upaluje za zbytkem teamu na hřiště. Rozcvička probíhá vcelku tradičně a tak se jen čeká na úvodní hvizd sudího.

 

Zápas začíná přesně v 16.00 a náš team se nebojácně hrne dopředu. Po chvilce nepřesností přichází kloudná akce a ujímáme se vedení 1:0. Po chvíli přidáváme další gól z přímého kopu. Kluci nepolevují v tlaku, občasné útočné výpady soupeře jsou zavčas eliminovány. Do konce 1. čtvrtky se však již skóre nemění a tak je stav 2:0. Trenéři předávají instrukce hráčům, zejména je nabádají k větší důraznosti a už se jde zase hrát.

 

2. čtvrtina je v podstatě kopií té první. Opět se nám podařilo vsítit dvě branky a na druhou stranu neinkasovat, čímž jsme si vytvořily „bezpečný“ čyřbrankový náskok. Jediné, co nás trápí, je poměrně nízká produktivita, ostatně jako vždy. To vše se však mělo radikálně změnit......

 

Nevím, zda to bylo tím, že správce konečně rozsvítil a tím chlapci uzřeli branku soupeře v plné kráse nebo se stalo něco nadpřirozeného, nicméně tak či onak, hoši začali sázet góly jak na běžícím páse. Pihou na kráse této čtvrtiny zápasu však byly dva obdržené góly. Jeden jsme dostali trochu kuriózně přímo z rohu, druhý poté, co soupeř „oloupal“ našeho beka a pak šel sám na bránu..... a skóroval. Škoda, Vojta mohl mít další shutout. Na druhou stranu si náš gólman připsal jednu asistenci při gólu Lukyho M. Poslal mu skvělou přihrávku přes ¾ hřiště, za obranu Modřan. A Luky dnes opravdu neměl problém šance proměňovat. Suma sumárum, „do kabin“ jsme šli se skórem 10:2 v náš prospěch.

 

Poslední čtvrtina se nesla v exibičním tempu. Soupeř již žádnou pořádnou příležitost ke vstřelení branky neměl a naopak naši hoši to tam sypali jako když chumelí. Skóre narůstalo závratným tempem a zastavilo se na konečných 16:2. Pak už následovali jen penalty, které se nám sice moc nevydařily, ale na to se však historie neptá. Doufejme, že tento střelecký koncert nevzbudí v našich hoších falešnou představu o neporazitelnosti, že nebudou nosit nos příliš vzhůru. Již další utkání bude zápasem pravdy. Čeká nás totiž team SK Praha 4, který zatím nasázel neuvěřitelných 151 branek.

 

Na krátké video ze zápasu se můžete mrknou zde: https://www.youtube.com/watch?v=dHxraTGAf_I . Níže přiložené fotografie jsou bohužel nevalné kvality, jelikož při natáčení videa jsem úplně zapomněl taky fotit. Takže jsem fotky zpětně pořídil z natočeného videa = kvalita na nic.