SKHM - VYŠEHRAD 3:1

16.02.2014 19:27

 

 

Branky: 69. Turbák – 18. Klír, 24. Roubal, 69. D'Almeida.  

Rozhodčí: Tomšů – Hlavnička, Habada. ŽK: Boček (H. Měcholupy).  

Diváků: 35.

 

 

 

Slátaná sestava podlehla 1:3 soupeři z Horních Měcholup

„A“ tým – Týden po prohře 1:5 s juniorkou Příbrami se šemíkům výsledkově nezadařilo ani v dalším přípravném souboji proti třetiligovému celku SK Horní Měcholupy. Předposlední mužstvo tabulky ČFL vyhrálo na Vyšehradě 3:1, když všechny góly dalo po akcích ze své levé strany. O čestný úspěch Slavoje se postaral až za stavu 0:3 Filip Turbák.

Vedle dlouhodobě zdravotně indisponovaného Houdka nemohli nastoupit kvůli zranění Hendrych, Kočí a Macháček, dále nemocný Musa Ansuma a chyběli také Letko s brankářem Bartalským, kteří dosud podstoupili tréninkové i zápasové zatížení od počátku zimní přípravy. Do hry se naopak vrátili po pauze Mojdl, Nosek, M. Chalupa a Příhoda.

Hosté vedeni mladým koučem Jakubem Slezáčkem nastoupili se třemi hráči širšího kádru Viktorie Žižkov: brankářem Pokorným, Roubalem a Opluštilem. A měli víc ze hry v poli i šancí. V 18. min. kopal Vrabec zleva roh a před bránou se prosadil hlavou Klír: 0:1. O šest minut později po přihrávce Suka zleva se dostal na malém vápně k zakončeníRoubal a po jeho teči balon pomalu doskákal na zadní tyči za čáru: 0:2. Mokrohajský měl smůlu, při obou gólech si totiž sáhl na balon.

V první půli toho tým v modrých dresech moc nepředvedl, standardkami Noska se nenechal brankář Pokorný překvapit, podobně ani při střele Lukeše levačkou. A když už byl přece jen překonán, odvrátili míč beci na čáře.

Po hodině hry hosté hrající v dresech Viktorie Žižkov udeřili potřetí, a potřetí to bylo po akci zleva. Na centr Chlumeckého si naběhl D'Almeida a hlavou poslal balon zblízka za Procházkova záda: 0:3.

Slavoj se prosadil až v 69. min., kdy Nosek zahrál zprava rohový kop na bližší tyč, kde se prosadil – ač tísněn – Turbák a zblízka propasíroval balon do sítě: 1:3! Zanedlouho byl pak faulován ve vápně, hra však pokračovala dál. Na výsledku se už nic nezměnilo, přestože do šance se ještě protlačil jeden z nových hráčů v dresu Vyšehradu Šollar. Stoper hostí ve spolupráci s gólmanem jej však připravili o míč, a tak se už šemíkům nepodařilo dát ani kontaktní gól.