Trenér Slezáček se těší na horní polovinu tabulky

30.07.2016 14:52

 

Slezáček řešil budoucnost z Řecka. Těším se na horní polovinu tabulky, říká kouč Horních Měcholup

12. července 2016 07:00 » Vybojoval záchranu v divizi, pak odjel na dovolenou s tím, že si odpočine od fotbalu. Trenér Horních Měcholup Jakub Slezáček ale dění okolo klubu neunikl ani na Krétě. Klub se totiž po letech ve vyšších soutěžích rozhodl, že se v nové sezoně přihlásí do Pražská teplárenská přeboru a vedení celou věc s trenérem konzultovalo. Řešila se i jeho budoucnost. „Ke klubu mám vztah odmala, rozhodl jsem se, že budu pokračovat,“ říká Slezáček.

 

Plán, že si od fotbalu na dovolené odpočinete, se úplně nezdařil, že?
Bylo to trochu nešťastné, že se ta situace musela dořešit, když jsem byl mimo republiku. Ale nebylo to zase něco drastického, že bych ty věci řešil s telefonem na pláži. Prostě jsem si večer na hodinu sednul k telefonu a věnoval se tomu. Je pravda, že fotbal jsem z hlavy nedostal, ale celé dny jsem na něj nemyslel. I když moje přítelkyně by vám na to asi řekla něco jiného…

Měl jste náznaky, že klub může jít do přeboru už před vaším odjezdem?
Probírali jsme s vedením, tedy Jirkou Jindrou, obě varianty už před odjezdem, takže jsem tím konečným rozhodnutím zaskočený tak úplně nebyl. To konečné slovo měl Jirka Jindra. Je pravda, že po posledním kole mě tak nějak nenapadlo, že tenhle krok klub udělá, ale při souběhu všech okolností to byla nejlepší cesta, jakou mohly Horní Měcholupy zvolit. Možná to vypadá zvláštně, když se snažíte zachránit divizi, povede se to, a klub pak jde do přeboru. Já si ale myslím, že to nešlo vyřešit lépe.

Klub se tedy rozhodl, ale pak jste i vy musel říct, zda budete pokračovat v Horních Měcholupech. Váhal jste?
Dal jsem si nějaký prostor pro přemýšlení, trvalo to tři, čtyři dny. Taky je pravda, že mě kontaktovaly jiné kluby. Ale nebylo co řešit. Já mám k Horním Měcholupům vztah odmala. Rozhodl jsem se, že budu pokračovat.

Dobrovolně jste se posunul s týmem o patro níž…
Já to neberu jako nižší soutěž, pohlížím na to jinak. Vezměte si, že my jsme v posledních sezonách hrávali o záchranu. Takže si teď v tomhle směru vlastně polepším. Dá se i říct, že je to, jako kdybych odešel do nějakého jiného klubu. Cíle budou jiné. Všichni věříme, že se bude hrát v horní polovině tabulky. Těším se na tu novou roli a určitě to není nějaké snížení mých trenérských ambicí.

Ale divize to nebude. Vidíte pro mladé hráče přebor jako výzvu?
Myslím, že je to lepší, než kdybychom se plácali v divizi a hráli zase o záchranu. Přebor je pro mladé hráče vhodnější. Někteří kluci už ho hráli za béčko Viktorky Žižkov, mají s ním zkušenost. Pro další to bude něco nového, třeba i v tom, jak je soutěž prezentovaná a sledovaná na vašem webu. To může být pro ně i bonus, že budou hodně vidět. Určitě budeme méně cestovat než v divizi, ale pozor: soutěž je hodně kvalitní. Myslím, že to některým klukům může taky docela otevřít oči. I když hodně jich už od nás odešlo.

Během vaší dovolené se hodně řešilo, zda bude v Měcholupech pokračovat trio zkušených hráčů Čech, Klír, Markuzi. Bylo i jejich rozhodnutí důležité při zvažování, zda budete v klubu dál působit?
Jak jsem říkal, k Měcholupům mám vztah, ale nebudu tvrdit, že jsem nevnímal, jak to s těmito hráči bude. Co se týče Čecha, tak ten odchází do týmu divizního nováčka z Ostré. A já mu přeju, ať ho i tam baví fotbal tak, jako tomu bylo u nás.

A co zbývající dvě opory?
Co se týče Markuziho, tak uvidíme, jak to dopadne. A Kuba Klír se rozhodl zůstat. To je skvělá zpráva. Je super, jaký má přístup k mladým spoluhráčům. Není mu nic jedno, maká na tréninku a ti mladší kluci, když to vidí, tak přidají také. Navíc se vydá při zápasech, je to inteligentní kluk, co dokáže poradit. Jsem rád, že zůstává.

Musela se na poslední chvíli měnit nějak příprava, když jste se posunuli o soutěž níž?
Ne, ne. Všechno zůstalo při starém. Zahrajeme si s Admirou, Kladnem, Braníkem. Pak nás čekají Velvary, které nás nahradily v divizi a na konec tam budou Střešovice. Pojedeme podle plánu.

René Machálek