Újezd nad Lesy - SKHM 0:0

06.11.2016 09:51

V souboji dvou celků z klidného středu tabulky se více jak stovka diváků žádného gólu nedočkala. Zápas měl přesto strhující podívanou a o dramatické okamžiky nebyla nouze. Jak domácímu Újezdu, tak i hostujícím Horním Měcholupům nechyběla rychlost ani potřebné nasazení. Ani jeden z obou týmů se nechtěl smířit s remízou a proto se hrálo až na doraz. A protože i oba brankáři zachytali nad své možnosti, bezbranková remíza byla přece jen nakonec na světě.

Zápas začal nešťastně pro domácí. Už ve 3. minutě se při jejich rohu zranil obránce Příhoda, ale po krátkém ošetření se vrátil zpět do hry. Pak měli domácí výhodu standardní situace a Snop z levé strany poprvé prověřil postřeh hostujícího Čápa. Ten si však s dobře mířenou ránou poradil.

V 11. minutě zase na druhé straně Klír vysunul dlouhým pasem kupředu Doležela, ale vybíhající Hlubuček byl u balónu dříve a šanci mu zmařil. Pak po Kodrově faulu měli výhodu standardky hosté a nebezpečný centr Duky stačila domácí obrana jen s vypětím odvrátit na roh. Po něm pálil z ostrého úhlu znova Duka, avšak Hlubuček v bráně byl připraven.

Ve 22. minutě pak domácí gólman znova včasným vyběhnutím zachraňoval před dobře našlápnutým Doleželem. O sedm minut později, po rychlé spolupráci Gračka se Svobodou se dostal do zakončení nabíhající Žitný, jenže jeho střela nakonec o metr minula pravou tyč domácí brány.

S přibývajícím časem se hosté stále častěji dostávali na polovinu soupeře, jen chybělo potřebné zakončení. Ve 35. minutě rozehrál Klír přímý kop na Žitného, ten zleva odcentroval přesně na nohu Holíka, ale s jeho slabou dorážkou si Hlubuček poradil. Chvíli na to pak Hlubuček odvážným zákrokem zneškodnil i samostatný nájezd Svobody.

Ve 43. minutě se po dlouhé Klírově přihrávce dostal na levé straně do šance Duka, jenže balón mezi tyče domácí brány nenasměroval. Takřka před odchodem do šaten se pak zrodila snad největší šance hostů, když si Hynek na pravé straně všiml povyběhnutého gólmana, lehce ho přeloboval, avšak balón nakonec skončil na vzdálenější tyči domácí brány. 

Svižný fotbal nahoru, dolů pokračoval i po změně stran. Ve 47. minutě po přetaženém centru Žitného se dostal k míči Hynek, prudce zamířil a míč letící do volného koutu domácí brány stačil téměř z brankové čáry odvrátit Příhoda.

Po dalších třech minutách zase na druhé straně procházel středem hřiště Snop , před vápnem se opřel do míče a ten pak proletěl těsně nad břevnem hostující brány. V 58. minutě si zase hosté připravili nadějnou příležitost, když po Hynkově centru pálil z voleje Svoboda, ale vracející se Moudrý mu srazil balón k rohovému praporku.

Po dalších čtyřech minutách se mohli radovat domácí. To Mustedanagič ideálně vysunul na zteč Bartoňka, jenže ten v jasné šanci přehodil vybíhajícího Čápa i jeho bránu.

Závěrečná dvacetiminutovka se odehrávala zcela v režii hostů a bylo jen otázkou, zda vynikající Hlubuček 
v domácí bráně udrží čisté konto a nebo bude kapitulovat.

V 70. minutě se po akci Svobody a přetaženém centru střídajícího Hájka dostal do velké šance Duka, 
ale hlavou balón mezi tyče neusměrnil. Pak při dalším závaru před domácí bránou dvakrát skvěle zasáhl Hlubuček. Nejdříve bravurně zlikvidoval nebezpečný centr Hájka a pak i pohotovou Hynkovu hlavičku.

V 80. minutě, po další rychlé akci hostů, byla domácí branka znova v ohrožení, zejména když z ostrého úhlu prudce napřáhl Bláha, ale Hlubuček opět čaroval a dál držel svůj tým nad vodou. Vzápětí ho z několika kroků prověřoval jedovatou střelou Svoboda, avšak vyprášil jen jeho připravené rukavice.

A když pak v samotném závěru dobře postavená domácí zeď odolala dvěma střeleckým pokusům hostujícího Bláhy, odcházela obě mužstva do kabin s překvapivou dělbou bodů. Domácí si za bojovný výkon a enormní nasazení bod určitě zaslouží. Navíc je podržel skvělý Hlubuček v bráně. Hosté byli 
po většinu zápasu aktivnější a mohou jen litovat řady neproměněných šancí.

Újezd nad Lesy - Horní Měcholupy 0:0
ŽK: 60. Znamenáček, 64. Bartoněk, 90. Snop - 38. Vejr. Rozhodčí: Šaróka - Kalcovský, Multerer. 
Diváků: 120.
Újezd nad Lesy: Hlubuček - Znamenáček (88. Replyuk), Daníček, Příhoda, Kodr - Moudrý, Snop, Bartoněk, Veselovský - Fišer (66. Kohout), Mustedanagič. Trenér: Milan Šafr.
Horní Měcholupy: Čáp - Gračko, Vejr, Borek, Žitný - Klír - Duka (74. Bláha), Svoboda, Holík, Hynek - Doležel (68. Hájek). Trenér: Jakub Slezáček.

Hlasy trenérů
Milan Šafr (Újezd nad Lesy): „Dnes jsme v podstatě získali bod, protože soupeř byl lepší během celého zápasu. Vytvořil si dvě, tři gólové situace, ve kterých nás podržel gólman Hlubuček. Byli jsme dnes určitě šťastnějším mužstvem. Musím být spokojen s přístupem kluků, protože soupeř byl opravdu kvalitní 
a musím tak být spokojen i s tím bodem a nakonec i s tím, že jsme nedostali žádný gól. Soupeř byl dnes ve všech faktorech lepší.”
Jakub Slezáček (Horní Měcholupy): „Myslím, že dnešní utkání nešlo nevyhrát, ale nám se to bohužel povedlo. Měli jsme hodně situací, z kterých jsme mohli dvě až tři proměnit. V první půli čtyři jasné šance, dvakrát sami před gólmanem, druhou půli nedotažené věci. Moc nám nenahrálo, že se jim vrátil brankář Hlubuček, gólman, který byl jednoznačně nejlepší hráč soupeře, protože je zachránil. Pro nás je to velká ztráta, protože si myslím, že jsme tady ztratili dva body.”

Nejlepší hráč Újezda nad Lesy: Daniel Hlubuček.
Nejlepší hráč Horních Měcholup: Martin Borek.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Daniel Hlubuček (Újezd nad Lesy).

Václav Kozel

Fotogalerie: www.fotbalpraha.cz/zpravodajstvi/fotogalerie-prazsky-prebor/9-kolo-preboru-ujezd-nad-lesy-horni-mecholupy/